Acu asarošanas cēloņi

green lens 2Nepatīkami grauzoša sajūta acīs, acu apsārtums un asarošana – šos simptomus vismaz reizi dzīvē piedzīvojis ikviens. Acu asarošana nenoliedzami rada spēcīgu diskomfortu, traucējot veikt ierastas darbības, sagādājot nepatīkamus mirkļus un būtiski ietekmējot mūsu pašsajūtu. Lai izraudzītos atbilstošu terapiju, saudzētu savas acis un izvairītos no atkārtotas acu asarošanas, iesākumā nepieciešams uzzināt simptomu cēloni.

Līdz ar acu asarošanu cilvēks visbiežāk piedzīvo virkni citu simptomu. Redze kļūst neskaidra un miglaina, plakstiņi – nedaudz piepampuši un jutīgi, acu kaktiņi var būt apsārtuši un pietūkuši. Papildu tam nereti parādās galvassāpes, grūtības koncentrēties, acis ātri nogurst un sāp. Acu asarošana var būt īslaicīga, kā cēlonis ir dažādi ārējie faktori, vides ietekme, un ilglaicīga vai periodiski atkārtoties.

Viens no izplatītākajiem acu asarošanas cēloņiem ir sausās acs sindroms – stāvoklis, kad acs netiek pienācīgi mitrināta ar asarām. Vairumā gadījumu šīs saslimšanas cēlonis ir nepietiekama acu mirkšķināšana, kas visbiežāk novērojama, strādājot ar datoru vai veicot cita veida darbības, kas rada acīm papildu slodzi. Koncentrējot skatienu, cilvēks neviļus pietiekami bieži nemirkšķina, kā rezultātā acs saņem mazāku daudzumu asaru, kas savukārt rada diskomfortu. Retākos gadījumos sausās acs sindroma cēlonis ir asaru daudzuma vai sastāva izmaiņas. Dodies pie acu ārsta! Šāda veida asarošanu iespējams viegli novērst, izmantojot atbilstošus acu pilienus. Tāpat neaizmirsti parūpēties par savu acu veselību ikdienā. Ik pa brīdim atpūtini acis un veic atbilstošus vingrinājumus.

Īslaicīgu acu asarošanu var radīt ārējās vides izraisīts kairinājums – vējš, putekļi, dūmi, acī iekļuvis smilšu graudiņš vai cita veida mikrotrauma. Ja vien acs nav nopietni cietusi, šāda asarošana pāries pati no sevis. Velti laiku atpūtai un nekādā gadījumā nepārpūli acis. Ja ikdienā atrodies apstākļos, kas var nodarīt tavām acīm kaitējumu, valkā speciālas aizsargbrilles, tādā veidā pasargājot savu acu veselību.

Nepatīkamas sajūtas var radīt nepiemērotas kontaktlēcas, īpaši krāsainās kontaktlēcas. Ja lieto lēcas, vienmēr velti pienācīgas rūpes to kopšanai un laikus iegādājies jaunu lēcu pāri! Tāpat ņem vērā, ka tava redze mainās. Ja lietosi kontaktlēcas, kas tev vairs nav piemērotas, acis grauzīs, tās asaros. Šī iemesla dēļ reizi pusgadā apmeklē acu ārstu, lai noteiktu, vai viss ir kā nākas. Arī tad, ja iepriekš, valkājot lēcas, neesi izjutis nekādu diskomfortu, alerģija un nepanesamība var rasties – iespējams, tev piemērotākas būs cita veida lēcas. Speciālisti norāda, ka īpaši grēko krāsaino kontaktlēcu īpašnieki. Vairums cilvēku uzskata, ka šāda veida lēcas var iegādāties pēc tā paša principa kā standarta kontaktlēcas, taču tas tā nebūt nav. Krāsainās kontaktlēcas nepieciešams rūpīgi piemeklēt, izraugoties acīm atbilstošu risinājumu, kas var atšķirties no standarta kontaktlēcām. Ja dod priekšroku šāda veida lēcām, konsultējies ar optometristu un vienmēr iegādājies lēcas no uzticama tirgotāja. Laba izvēle būs interneta veikala www.lensor.eu krāsainās lēcas, kas ir 100% drošs oriģināls.

Acu asarošanas cēlonis tāpat var būt virkne dažādu saslimšanu, kam vajadzīga speciāla terapija. Asaru kanāls var aizsērēt un iekaist, acs sistēmā var rasties dažādas pataloģijas vai infekcija, kas neļauj tai darboties pilnvērtīgi, radot diskomfortu. Tāpat acu asarošanu iespējams novērot dažādu elpceļu slimību laikā – infekcija no deguna dobuma var viegli iekļūt acīs, tādā veidā radot kairinājumu un asarošanu.

Neatstāj simptomus bez ievērības! Acu asarošana liecina, ka acis izjūt diskomfortu, kas ilgtermiņā var radīt nopietnas sekas. Ieklausies savā ķermenī un laikus vērsies pēc palīdzības pie speciālista. Noteikti nevajadzētu mēģināt novērst asarošanu pašam. Tā kā cēloņi var būt dažādi, atšķirīga būs arī ārstēšana. Vieni un tie paši acu pilieni dažādās situācijās var gan palīdzēt, gan nodarīt vēl lielāku kaitējumu. Parūpējies par savu acu veselību jau laikus!

 

Comments are closed.