Ārējie cietie diski – Ko izvēlēties?

ārējais cietais disksInformācijas mūsdienās ir ļoti daudz, tāpēc tiek ražoti datori ar arvien lielāku ietilpību. Protams, ja nevēlies iegādāties jaunu datoru tikai tāpēc, ka nepieciešama lielāka datora ietilpība, kura uzglabāt dažādus datus, vari iegādāties ārējo cieto disku. Cilvēki bieži vien ne vienmēr ir lietas kursā par to kādu ārējo cieto disku vislabāk iegādāties. Tev noteikti noderēs šie padomi, kas ļaus uzzināt pēc kādiem kritērijiem vislabāk iegādāties ārējo cieto disku.

Ārējā cietā diska izvēle nav nemaz tik viegla kā varētu šķist pirmajā brīdī. Ir nepieciešams pievērst uzmanību ļoti daudziem kritērijiem, kas ļaus iegādāties pašu piemērotāko ārējo cieto disku, kas derēs tieši Tavām vajadzībām. Vieni no kritērijiem, kuriem Tev noteikti nepieciešams pievērst uzmanību, iegādājoties piemērotāko ārējo cieto disku ir gan tā uzglabāšanas jauda, gan arī pārnēsājamība, ļoti svarīgs faktors ir arī datu pārsūtīšanas ātrums, jo no tā lielā mērā būs atkarīgs tas, cik ērti būs izmantot ārējo cieto disku.

Izvēlies šeit: http://220.lv/lv/datortehnika/datu-neseji/hdd—arejie

Ir arī vairāki ārējo cieto disku veidi. Piemēram, desktop cietie diski ir paredzēti lietošanai mājas apstākļos. Tiem ir gan lielāka ietilpība, gan arī lielāka jauda. Protams, ir pieejami arī pārnēsājamie ārējie cietie diski, kuri nav ar tik lielu ietilpību kā iepriekšminētie cieti diski, tomēr arī lieliski pilda savu funkciju. Noteikti varēsi iegādāties pārnēsājamo ārējo cieto disku, kura ietilpība svārstās no 320 līdz pat 750 GB.

Kā jau minējām, ārējie cietie diski iedalās dažādos veidos, ko parasti nosaka tas, cik liels ir ārējais cietais disks, tāpat tiek ņemts vērā arī pieslēguma un barošanas veids, kā arī tā, kāds ir diska izmērs. Ja vēlies iegādāties ietilpīgu ārējo cieto disku, tad jāņem vēra, ka arī izmēra ziņā šis disks būs lielāks nekā tas, kura ietilpība būs mazāka. Visbiežāk mēdz iedalīt ārējos cietos diskos divos izmēros – 2.5″ un 3.5″. Kā jau vari noprast, pirmie ir mazliet lēnāki un ar mazāku ietilpību nekā otrie. Tie atšķirsies arī pēc barošanas veida, jo, ja iegādāsies ārējo cieto disku, kura izmērs ir 3.5’’, tad jāņem vērā, ka tam būs nepieciešams atsevišķs barošanas tīkls, savukārt mazāka izmēra ārējos cietos diskus var barot arī izmantojot USB kabeli, pieslēdzot pie datora.

Vispopulārākie ārējie cietie diski mūsdienās ir ar 500 GB lielu ietilpību. Šādi diski lieliski būs piemēroti, lai uzglabātu lielu failu apjomu. Ārējos cietos diskus bieži vien izvēlas arī dažādi uzņēmumi, kuriem nepieciešams uzglabāt lielu datu apjomu, un ar ārējo cieto disku palīdzību to izdarīt ir pavisam vienkārši. Izvēloties piemērotāko disku, noteikti ņem vērā, cik liela ir tā ietilpība, kā arī to, vai vēlies to pārnēsāt vai arī tas nebūs nepieciešams!

Comments are closed.