Autolīzings un tā sniegtās iespējas

Auto nav greznība, tā ir nepieciešamība, lai veiksmīgi savienotu darba gaitas, ģimenes dzīvi un arī atpūtu. Ikdienas pienākumu mūsu dzīvē ir tik daudz, ka automašīna pilda ļoti svarīgu funciju – palīdz ātri pārvietoties, pārvadāt mantas un lielāka apjoma sadzīves priekšmetus, veiksmīgi izpildīt darba pienākumus, kas saistīti ar nokļūšanu pie klientiem, dažādos objektos un iestādēs. Ja pārvietojamies ar auto, esam neatkarīgi, paši plānojam savu laiku, varam pienākumus veikt efektīvāk. Ja vasarā vēl ar prieku dodamies ārā arī tad, ja nav sava auto, tad gada aukstajos un slapjajos mēnešos tiešām var būt īsta bauda iekāpt siltā un patīkamā auto salonā. Tad lietus, sals un sniegs aiz loga it nemaz vairs nešķiet tik briesmīgs kā tad, ja ir jāstāv sabiedriskā transporta pieturā vai jāved pa lietu uz mājām atvases no bērnudārza.

Tāpēc lielākā daļa pasaules iedzīvotāju izvēlas pārvietoties ar automašīnu. Jaunas automašīnas pērk labi situēti civlēki, kas ir pavisam maza iedzīvotāju daļa. Lielākā daļa tomēr var atļauties tikai mazlietotas vai lietotas automašīnas. Tomēr daudz izdevīgāk ir pirkt pēc iespējas jaunāka izlaiduma gada auto, jo tā būs labākā stāvoklī, neprasīs regulārus remontdarbus un kalpos tiešam ilgu laiku. Visā pasaulē un arī Latvijā ļoti izplatīts veida, kā cilvēkiem ar vidējiem ienākumiem iegādāties šādu transportlīdzekli, ir autolīzings. Šo pakalpojumu sniedz gan tradicionālās komercbankas, gan arī specializētas līzinga kompānijas.

Kāda tad ir autolīzinga specifika, kādas priekšrocības tas piedāvā? Autolīzings ir kredīts auto iegādei. Kredītiestāde samaksā par automašīnu, kuru klients izvēlējies, bet klientam pēc tam katru mēnesi jāveic līzinga maksājums kredītiestādei. Jāvērš uzmanība uz to, ka līzinga pakalpojuma nosacījumi mēdz atšķiries pie dažādiem kreditētājiem. It tādi kreditētāji, kas vēlas, lai klients veic nelielu pirmo iemaksu par auto no saviem līdzekkļiem, bet ir gadījumi, kad kreditētājs apmaksā visu summu. Tāpat ir arī ar auto īpašumtiesībām. Daži pakalpojuma sniedzēji auto sākotnēji piereģistrē uz sava vārda un klientam noformē auto turētāja statusu. Šis statuss gan neuzliek nekādus ierobežojumus klientam izmantot auto pēc saviem ieskatiem. Vienīgais, kas jāņem vēra – izbraucot no valsts, nepieciešama rakstiska pilnvara. Bet ir Latvijas tirgū arī tādi kreditētāji, kas iegādāto automašīnu uzreiz noformē uz klienta vārda. Katram pašam rūpīgi jāizvērtē, kādi nosacījumi viņa situācijā ir izdevīgākie, jo neapdomīgi uzsāktas līgumsaistības var vēlāk radīt nevēlamas problēmas. Autolīzings tāpat kā jebkurš cits kredīts ir ilgtermiņa saistības ar skaidriem noteikumiem un ikmēneša maksājumiem, kas jāiekļauj savos regulārajos izdevumos.

Ja saistībām ar kreditētāju pieejam atbildīgi un izvērtējam savu maksātspēju, tad autolīzings ir ļoti ērts un izdevīgs pakalpojums, kas ļauj braukt ar vēlamo automašīnu, bet maksāt par to pakāpeniski. Nav vajadzības gadiem krāt naudu, aizņemties to no draugiem, pirkt lētu un nekvalitatīvu auto, ja ir iespēja izmantot autolīzingu. Ikviena cilvēka un ģimenes dzīve mainās, attīstās, bērni dzimst, aug, mainās darba un dzīves vietas. Līdz ar to mainās arī cilvēku ikdienas paradumi, vajadzības. Auto kļūst pārāk mazs jau pieaugušajiem bērniem, jaunie darba pienākumi prasa apjomīgāku kravas nodalījumu vai arī viens no laulātajiem atradis darbu citā pilsētā, un nepieciešams vēl viens auto. Tās visas ir pavisam reālas situācijas, kad autolīzings var būt vislabākais un ātrākais risinājums, kas neprasa ievērojamu un tūlītēju finansiālu ieguldījumu. Tā ir iespēja sapņus pārvērst realitātē, atvieglot ģimenes ikdienu un veicināt savas karjeras izaugsmi. Tāpēc nevajag baidīties izmantot iespējas, ko sniedz pasaule un mūsdienīgi finanšu risinājumi. Mēs taču pērkam līzingā sadzīves preces, maksājam hipotekāro kredītu  par māju vai dzīvokli? Kāpēc gan lai ar ikmēneša maksājumu nenorēķinātos arī par savu jauno automašīnu?

Comments are closed.