Dators tieši Tev!

ishop.lv apple interneta veikalsPortatīvie datori ir aptuveni 2 – 3 cm biezi un nelieli, viegli pārnēsājami datori, kas ir kā alternatīva gabarītu ziņā lielajiem personālajiem galda datoriem. Neskatoties uz savu mazo izmēru, portatīvais dators izpilda visas galda datora funkcijas un, atkarībā no modeļa, mūsdienu portatīvie datori, piem., izklaides portatīvie ar jaudīgu procesoru var sniegt pat lielāku veiktspēju nekā vidusmēra galda dators. Mobilitāti nodrošina arī iebūvētā datora baterija (akumulators), kas pilnībā uzlādēta spēj turēt pat vairākas stundas bez tiešās elektrības padeves.

Portatīvais dators, kas atbilst tieši Tavām vajadzībām

Mūsdienās portatīvā datora iegāde mēdz būt daudz mulsinošāka, nekā sākumā liekas. Tas tāpēc, ka mūsdienu tirgū tiek piedāvāti dažādi datoru modeļi no tādiem ražotājiem kā Packard Bell, Acer, Asus, Dell, HP, Samsung, Lenovo, Apple u.c. Lai kaut cik atvieglotu datora izvēli, tie ir iedalīti dažādās kategorijās, piem., skolai, izklaidei, darbam – tādējādi iespējams orientēties ņemot vērā to, kam konkrētais modelis vairāk domāts. Vēl mūsdienās tiek piedāvāti arī dažus milimetrus  plāni un mobili portatīvie, kas tiek dēvēti par Ultrabook, vai arī portatīvie ar skārienjūtīgo monitoru.

Pirms iegādāties portatīvo, jāapsver šādi kritēriji:

  • Datora displejs – portatīvie datori pieejami ar dažāda lieluma ekrāniem, starp kuriem biežāk lietotais izmērs ir 15.6 collas, bet lielā klāstā pieejami arī lielāki un mazāki modeļi. Parasti šis kritērijs ir ļoti nozīmīgs, ja ļoti bieži dodaties izbraukumos vai darba komadējumos un gribat, lai portatīvais ir pietiekami kompakts. Izmērā lielāki modeļi būs aktuāli tiem, kas lielākoties lieto portatīvo vienā vietā.
  • Kapacitāte – viens no nozīmīgākajiem apsvērumiem portatīvā iegādē ir tā atmiņas ietilpība. Kritēriji, kas būtu jāņem vērā – operatīvā un cietā diska (HDD) kapacitāte. Bieži ir tā, ka, jo lielāka atmiņa, jo labāk, jo tādējādi nebūs raižu ar liela apjoma failu uzglabāšanu. Pat, ja iegādājaties datoru, piem., ar 320 GB un secināt, ka vietas nepietiek, vienmēr var pievienot klāt ārējo cieto disku.
  • Baterijas mūžs – jo ilgāku laiku darbojas datora baterija (akumulators), jo mobilāks ir portatīvais un pastāv lielākas iespējas to lietot ārpus mājām. Ja ar portatīvo vairāk strādājat ārpus mājas vai darba, tad jāpārliecinās, ka portatīvais ir ar pietiekami jaudīgu bateriju, kas ļauj strādāt ar datoru vismaz 4 – 5 stundas bez uzlādes. Bez šaubām, spēlējot 3D spēles baterija turēs mazāk nekā vienkārši rakstot referātu, tāpēc jāapdomā, kam dators vairāk paredzēts.

Nosauktie ir tikai daži no kritērijiem, kas jāņem vērā iegādājoties portatīvo datoru. Papildus izpēte par datora funkcionalitāti un stiprajām īpašībām nenāks par ļaunu, jo šis nav lēts pirkums, turklāt paredzēts salīdzinoši ilgam laikam.

Comments are closed.