Gāzes plīts virsma – Kas jāņem vērā izvēloties?

gazes plitsLaikam ejot, parādās arvien jauni uguns iegūšanas veidi. Kā zināms, mūsu senči uguni ieguva pateicoties ugunskuriem, tālāk jau sekoja gāze, bet mūsdienās arvien biežāk cilvēki izvēlas pagatavot maltīti ar elektrības palīdzību. Protams, mūsdienās joprojām ļoti daudzu cilvēku mājās ir atrodamas gāzes plīts virsmas. Pārsvarā cilvēki tās iegādājas cenas dēļ. Tās ir daudz izdevīgākas nekā, piemēram, keramiskās plīts virsmas, kuras uzsilst ar elektrības palīdzību. Šādas plīts virsmas patērē gana daudz elektrības, kā rezultātā palielinās elektrības rēķina apmērs. Savukārt gāzes plīts patērē tikai gāzi, nevis elektrību, un tas ir daudz izdevīgāk. Mūsdienās ir pieejami ļoti daudzi gāzes plīts virsmu veidi, tāpēc atliek tikai izvēlēties sev piemērotāko. Tālāk pastāstīsim nedaudz sīkāk, kā izvēlēties pašu piemērotāko gāzes plīts virsmu.

Izvēloties gāzes plīts virsmu, noteikti jāņem vērā, ka ir vairāki plīts virsmas veidi. Ir iespējams iegādāties metāla, tāpat arī nerūsējoša tērauda, rūdītā stikla un pat stikla keramikas gāzes plīts virsmas. Tev noteikti jāizvēlas sev piemērotākā plīts virsma. Tāpat ir iespējams iegādāties gāzes plīts virsmas ar vairākiem degļiem. Noteikti svarīgi saprast, cik daudz Tu gatavosi un cik daudz degļi ir nepieciešami tieši Tavai ģimenei. Ir iespējams iegādāties gāzes plītis ar pat 5 degļiem, kas noteikti atvieglos ēdienu pagatavošanu, ietaupot laiku. Tāpat ir iespējams iegādāties arī dažādu krāsu gāzes plīts virsmas. Ir pieejamas gan baltas, gan bēšā, tāpat arī klasiski melnas vai brūnas plīts virsmas. Izvēle tik tiešām ir ļoti daudzveidīga, tāpēc sev piemērotāko plīts virsmu spēs atrast ikviens, neatkarīgi no savām vēlmēm un iespējām.

Tāpat kā citu veidu plīts virsmas, arī gāzes plīts virsmas piedāvā dažādus lieliskus tehnoloģiskos risinājumus. Piemēram, ir pat tādas gāzes plīts virsmas, kuras nav nepieciešams iedegt ar sērkociņiem. Pietiek tikai nospiest speciālo pogu vai pagriezt pārslēdzēju un plīts iedegas. Tāpat šādas plītis ir bieži vien aprīkotas arī ar taimera funkciju. Tas nozīmē, ka, piemēram, ja vēlēsies izvārīt kartupeļus, tad varēsi uzstādīt taimeri uz 30 min un aizmirst par to, ka Tev uz plīts vārās kartupeļi, jo plīts pati Tev paziņos, kad kartupeļi būs gatavi. Tas noteikti atvieglos ēst gatavošanas procesu.

Protams, šādas gāzes plītis ir daudz izdevīgākas par citiem plīts veidiem, tomēr tai ir arī daudzi mīnusi. Viens no tādiem mīnusiem ir tāds, ka gāzes plīts virsmām ir atklāta liesma, kas attiecīgi pakļauj briesmām apdedzināties, it īpaši, ja mājās ir mazi bērni, tas nozīmē, ka būs ļoti jāuzmana, ko bērns dara virtuvē. Piemēram, keramiskās plīts virsmas, kuras darbojas uz elektrību, neļauj apdedzināties, jo tās plīts virsma nav ar atklātu uguni. Tāpat arī gāzes plītis pakļauj mūs gāzes noplūdei. Protams, rūpīgi sekojot visām instrukcijām un lietojot gāzes plīti pareizi, šāda iespēja ir ļoti minimāla. Un pats galvenais – gāzes plīti ir diezgan grūti kopt, jo restes bieži vien paliek netīras, ir jāvelta diezgan daudz laika, lai notīrītu visus netīrumus.

Protams, lielākais gāzes plīts pluss slēpjas tās cenā. Gāzes plītis visbiežāk ir lētas un daudz izdevīgākas par citiem plīts veidiem. Gāzes plīts virsmas ir klasiskas un tās cilvēki izmanto jau ilgu laiku. Mūsdienās šādas plīts virsmas tiek tehnoloģiski papildinātas, piedāvājot arvien jaunas funkcijas un papildinājumus, kā rezultātā, ir iespējams iegūt patiešām labu palīgu virtuvē!

Comments are closed.