Izvēloties pastāvīgu drukas iespēju

printerisPatiesībā jau reti gadās tā, ka vēlā vakarā steidzīgi kaut kas jādrukā – tāds, kas līdz rītdienai nu nekādi nevar pagaidīt. Un tieši šī iemesla dēļ bieži vien domājam – kam mums mājās nepieciešams printeris? Tomēr, ja arī nav lietu, kas nevarētu gaidīt līdz rītdienai, problēmas sākas nākamajā dienā! Jāuzmeklē iestāde, kur iespējams izdrukāt – tas nozīmē papildus braukšanu, laika tērēšanu, plānošanu, domāšanu un, patiesībā, lieku darbu darīšanu. Tad daudz izdevīgāk ir, ja mājās tomēr ir printeris – izdrukāji, no rīta ilgāk pagulēji un mierīgi devies uz darbu vai lekcijām, mācību stundām, ar jau gatavu, izdrukātu nepieciešamo materiālu.

Ja pērkam printeri mājām, bieži vien domājam – pietiks ar vienkāršu un parastu printeri. Tomēr šīs ierīces nav nemaz tik dārgas, arī tās, kurām papildus iespēja arī skenera, kopētāja funkcijas – vien pārdesmit eiro vairāk un esam tikuši pie multifunkcionāla printera, kas, nepieciešamības gadījumā spēs nodrošināt visas darbību vēlmes.

Viena izvēles iespēja – daudzfunkciju lāzerprinteri. Šāda ierīce vienlaicīgi kalpos gan kā skeneris, gan kopētājs, gan printeris. Tā ir pietiekami universāla un parocīga iekārta, lai papildus drukas un skenēšanas pakalpojumi nebūtu jāmeklē.

Pirms pērkam printeri (daudzfunkciju vai nē), galvenais ir izlemt, kas no tā īsti sagaidāms un ko ikdienā vēlamies ar printeri iesākt. Viens – vai nepieciešams drukāt tikai melnbaltā formātā (tekstus), vai būtiska ir arī krāsainā druka. Vadoties pēc šī kritērija izvēlēsimies sev piemērotāko printeri ikdienas drukāšanas darbiem.

Tāpat der pievērst uzmanību tādiem parametriem kā drukāšanas ātrums un kvalitāte. Drukas ātrumu apzīmē ar lapu skaitu minūtē, ko ierīce spēj izdrukāt. Jo vairāk lapas minūtē printeris spēj izdrukāt, jo mazāk laika būs nepieciešams. Ja jādrukā lielie apjomi tekstu, šī opcija (lielāks lapu skaits), būs gluži noderīgs. Arī lapu formāts ir svarīgs – vai printerī var izdrukāt tikai A4 lapas, vai tas nodrošina arī A3 formāta druku?

Printeri plašā klāstā par labām cenām atrodami interneta veikalā:

http://220.lv/lv/datortehnika/printeri

Ir printeri, kas atbalsta tikai vienpusējo drukāšanu, tāpēc, ja vēlamies, lai printeris drukā abās lapas pusēs, pievēršam uzmanību, lai būtu funkcija duplexprint.

Tāpat kā datoram, arī printerim svarīga ir izšķirtspēja – gan drukas, gan skenēšanas izšķirtspēja. Ja kvalitāte ir svarīga, daudz vērtīgāks būs lāzerprinteris ar augstāku izšķirtspēju. Tāpēc vajadzētu pievērst uzmanību šiem raksturlielumiem. Tāpat arī citas funkcijas – vai printeri varēs izmantot vairāki lietotāji no dažādām ierīcēm (ja mājās ir vairāki datori un to lietotāji).

Comments are closed.