Kā izvēlēties piemērotāko zāles pļāvēju?

dārza tehnika

Piemājas teritoriju uzkopšana ir svarīgs pienākums, īpaši gada siltajā sezonā. Ja puķu stādīšana nudien nav nekas obligāts, tad par mauriņu jau nu gan vajadzētu parūpēties ikvienam.

Vēloties iegādāties jaunu zāles pļāvēju un pētot piedāvājumu, var nākties apjukt – izvēle ir plaša, taču, kurš risinājums būtu piemērotākais?

Ir skaidrs, ka zāles pļāvēja izvēle ir individuāla – kas der vienam, citam var nebūt pats labākais variants. Izdarot izvēli, jāņem vērā vairāki faktori, piemēram, zāliena platība un īpatnības. Ja teritorija nav liela, derēs arī vienkāršāka ierīce, taču, ja platība ir liela, jāizvēlas jaudīgāka un kvalitatīvāka dārza tehnika.

Kāda veida ierīci izvēlēties?

Parastās, ar roku stumjamās pļaujmašīnas, pieejamas ar elektrisko vai benzīna motoru. Elektriskā pļaujmašīna ir ekonomisks un vienkāršs risinājums, piemērots platībai, kas nav lielāka par 600 kvadrātmetriem. Tātad būs lieliska izvēle, ja jānopļauj tikai piemājas mauriņš. Jāpatur gan prātā, ka elektrības kabelis var ierobežot pļāvēja darbības attālumu, kā arī prasa ievērot lielākus drošības noteikumus.

Pļaujmašīnas ar benzīna motoru nav ierobežotas savā darbībā un manevru veikšanā, taču to dzinējam nepieciešama apkope un darbībai – benzīns.

Izvēloties pļaujmašīnu, uzmanība jāpievērš arī roktura augstumam – ideālā gadījumā tam vajadzētu būt regulējamam, lai nodrošinātu maksimālas ērtības.

Veikalu piedāvājumā sastopami arī mehāniskie zāles pļāvēji, kā arī ierīces, kas darbojas ar akumulatoru. Mehāniskie zāles pļāvēji tiek darbināti, izmantojot tikai cilvēka spēku, un tie piemēroti īsas zāles pļaušanai. Nelielām platībām piemēroti arī zāles pļāvēji ar akumulatoru – lai arī akumulatora darbības laiks ir ierobežots, tomēr šāda ierīce var būt ērts un ļoti izdevīgs risinājums.

Kādām funkcijām pievērst uzmanību?

Būtisks faktors ir arī pļāvēja funkcijas – piemēram, vai ierīce savāc nopļauto zāli, izmet to uz sāniem vai aizmuguri, vai mulčē. Piemēram, zāles pļāvējs ar mulčēšanas funkciju ir piemērots regulārai sausas zāles kopšanai, kad nopļautās un sasmalcinātās zāles masa paliek turpat mauriņā un veido dabisko mēslojumu. Savukārt pļāvēji bez šīs funkcijas labāk tiks galā ar garu un ne tik sausu zāli. Jāpiebilst, izvēlei ir arī universālie pļāvēju modeļi, kur pēc vajadzības var ieslēgt gan parasto, gan zāles smalcināšanas režīmu.

Noteikti jāpārliecinās, kāds ir zāles pļāvēja darbības platums – jo tas ir lielāks, jo ātrāk notiks pļaušanas darbs.

Zāles pļāvēji – pašgājēji

Lielāku teritoriju kopšanai (sākot no 700 kvadrātmetriem) noderīgi var būt zāles pļāvēji – pašgājēji. Tas nozīmē lielākas ērtības un vairāk brīva laika mauriņa saimniekam. Kādēļ vērts ieguldīt šādā ierīcē?

  • Šādi zāles pļāvēji lieliski noderēs lauku darbos, piemēram, ganību vai pļavu pļaušanā;
  • Zāles pļāvējiem – pašgājējiem ir liels zāles savākšanas grozs, tādēļ tas jātīra retāk;
  • Šādām ierīcēm ir jaudīgs dzinējs, kas darbu ļauj paveikt ātrāk un kvalitatīvāk;
  • Pļāvējam ir lieli aizmugurējie riteņi, ar kuriem vieglāk tikt pāri nelīdzenām virsmām un bedrītēm;
  • Ierīcei ir regulējams zāles pļaušanas augstums, kas ļauj to pielāgot dažāda garuma zālājam;
  • Šādas pļaujmašīnas aprīkotas ar elektrostartu, kas ļauj to iedarbināt ar vienu rokas kustību

Tirdzniecības vietās manāmi arī zāles pļāvēji – roboti. Šī ierīce ar uzdevumu tiek galā patstāvīgi, bez cilvēka vadības, kas, savukārt, nozīmē lielākas ērtības un vairāk brīva laika mauriņa saimniekam. Turklāt šādu ierīci lieliski var izmantot arī ziemas sezonā – piestiprinot sniega lāpstu, ar to var šķūrēt arī sniegu.

Protams, šādas ierīces nav lētas, taču būs labs ilgtermiņa ieguldījums, sevišķi lielām teritorijām.

Kur iegādāties?

Pēc zāles pļāvēja var doties uz kādu specializēto veikalu, taču tik pat labi piemērotāko variantu var atrast internetā, ietaupot laiku, ko citkārt pavadītu, staigājot pa veikaliem.

Lai kāda arī būtu izvēle, svarīgi iepazīties ar vairākiem variantiem, izvērtējot visus plusus un mīnusus. Ja pirkumu grasies veikt internetā, noteikti iepazīsties ar preču aprakstiem un vajadzības gadījumā sazinies ar veikala darbiniekiem. Tik pat svarīgi arī iepazīties ar piegādes nosacījumiem – laiku un izmaksām.

Pirms pirkuma noformēšanas svarīgi iepazīties arī ar garantijas nosacījumiem un preces atgriešanas noteikumiem.

Kvalitatīvs zāles pļāvējs – ērts un praktisks risinājums zālāja uzkopšanas darbiem. Izvēlies piemērotāko variantu!

Comments are closed.