Kā neapjukt plašajā putekļu sūcēju piedāvājumā?

putekļu sūcējsDomas par iepirkšanos cilvēkiem nekad nav bijušas vienprātīgas. Vieni uzskata, ka tas ir, iespējams, labākais veids, kāds izgudrots, lai atpūstos un aizmirstu ikdienas problēmas, bet citiem tā ir vēl viena lieku kavējoša nodarbe, kuras vietā daudz labprātāk izvēlētos darīt ko citu. Lai vai kā, ir reizes, kad bez iepirkšanās nu nekādi nevar iztikt. Piemēram, ja nepieciešams jauns putekļu sūcējs. Protams, varētu izmantot sentēvu metodes, mēģinot putekļus savākt, slaukot un mazgājot, taču ir vietas, kur to nav iespējams tik vienkārši izdarīt, Kaut vai, iedomājoties paklāju. Lai gan ir iespējams iegādāties dažādus pulverus un tīrīšanas līdzekļus, kas piemēroti tieši paklāju kopšanai, būsim atklāti, putekļu sūcēji ir viens no labākajiem risinājumiem šādu lietu tīrīšanā. Un tad, kad esam apņēmušies nopirkt pietiekami kvalitatīvu un ērti lietojamu putekļu sūcēju, nonākam pie nākamās problēmas. Kā lai “vidējais latvietis” saprot, kas jāņem vērā, pērkot šādu ierīci? Vai dārgāks ir labāks? Lielāks putekļu sūcējs darbosies efektīvāk? Kas vispār jāņem vērā? Šis raksts ir veltīts tieši tam, lai kaut mazliet ieviestu skaidrību plašajā putekļu sūcēju pasaulē.

Putekļu sūcēja jauda un voltāža

Šos parametrus iespējams apskatīt uz ierīces iepakojuma. Voltāžu parasti mēra voltos (V), tādēļ ņemat vērā – jo lielāks šis rādītājs, jo lielāka būs arī putekļu sūcēja jauda. Kādēļ voltāža jāņem vērā? Kā izrādās, gan šis lielums, gan arī jauda, ietekmēs to, cik labi jūsu izvēlētā putekļu sūcēja motors spēs uzņemt putekļus. Un tas taču ir svarīgi, vai ne?

Putekļu uzsūkšanas process

To, cik efektīvi putekļu sūcējs veiks savu galveno uzdevumu, ietekmē arī ierīces statņu un cilindru dizains. Ja putekļu uzsūkšanas procents būs liels, varat būt droši, ka tīrīšana notiks daudz vieglāk uz ātrāk. Der atcerēties, ka putekļu sūkšanas efektivitāti mēra procentos, un to parasti nosaka Starptautiskās Elektronikas komisijas veidotais Eiropas testēšanas standarts. Ja vēlaties iegādāties patiesi kvalitatīvu putekļu sūcēju, ņemiet vērā arī šo rādītāju.

Putekļu maisiņi

Daudziem no mums putekļu sūcēji saistās ar neparocīgiem putekļu maisiņiem, kuri jāiztukšo pēc tam, kad piepildīti, vai arī jānomaina pret jauniem. Mūsdienu putekļu sūcēju ražotāji ir raduši jaunas alternatīvas, taču ir lietas, kuras vajadzētu ņemt vērā:

 • Putekļu sūcēji, kuriem nav putekļu maisiņu, ne vienmēr būs efektīvāki savā darbībā;
  • Ja putekļu maisiņu nav, nevajadzēs tos mainīt, līdz ar to, varēsit ietaupīt;
  • Putekļu maisiņu vietā esošā tvertne ļauj ērti pārredzēt to, cik ātri ierīces krātuve piepildās, taču ir arī tādi putekļu sūcēji, kuriem minēto indikatoru nav, tāpēc būs jātaisa vaļā vāks un jāskatās, vai nav nepieciešama iztukšošana;
  • Ja putekļu sūcējam ir tvertne, bieži vien to nepieciešams diezgan bieži tīrīt, ja vēlaties, lai uzsūkšanas spēja būtu pēc iespējas labāka;
  • Tukšojot putekļu tvertni, jūs esat pakļauti kontaktam ar netīrumiem, tādēļ šis risinājums noteikti nav piemērots alerģiskiem cilvēkiem;
  • Ja iegādāsities putekļu sūcēju, kuram ir vienkārši putekļu maisiņi, to izmešana noteikti būs vienkāršāka nekā tvertnes tīrīšana.

Izdevīgi putekļu sūcēju pirkt internetā:

http://220.lv/lv/sadzives-tehnika/saimniecibai/puteklu-suceji

Putekļu sūcēju filtri

Biežāk sastopami divi filtru veidi: mikro filtri ir lielākajā daļā standarta putekļu sūcēju, kas piemēroti lietošanai ikvienā mājā vai dzīvoklī. Tos var nākties nomainīt pēc kāda laika perioda. Savukārt HEPA filtri labāk uzņem sīkos putekļus un to daļiņas, tāpēc tādi būs piemērotāki cilvēkiem, kuriem ir astma vai alerģijas.

Comments are closed.