Kā tikt galā ar neparedzētiem izdevumiem?

ātrie kredītiVai ziniet, kas visbiežāk traucē cilvēkiem sasniegt finansiālos panākumus? – Neparedzētie izdevumi un nespēja tos pārvaldīt. Neparedzētie izdevumi nav iekļauti budžetā, tie gluži vienkārši nav ieplānoti. Parasti tie ir saistīti ar noteiktiem materiāliem un finansiāliem zaudējumiem.

Šie izdevumi var būt mazi, piemēram, medicīniskie pakalpojumi, tomēr tie var būt arī ļoti lieli un nepatīkami, kā ugunsgrēks, zādzības. Visus neplānotos tēriņus var iedalīt divās kategorijās : 

1.Tēriņi, kas ir no jums atkarīgi.

Tie ir atkarīgi no jūsu dzīvesveida. No tā, kas jums pieder, ko jums patīk darīt, kā pavadiet savu brīvo laiku. Arī tas, kā pozicionējat sevi apkārtējo un tuvinieku acīs.

 • Īpašuma nodokļi rodas iegādājoties savus nekustamos īpašumus, to skaitā dzīvokļus, mājas, garāžas.
 • Maksājumi, par kuru eksistenci zinām, taču nespējam tiem atlikt nepieciešamos naudas līdzekļus, precīzāk, atvaļinājumi, medicīniskā apdrošināšana, polise dzīvības apdrošināšanai.
 • Tādi apstākļi un notikumi kā negaidītas slimības, ko grūti paredzēt. Tomēr veselība atkarīga no mūsu dzīvesveida, uztura un paradumiem.
 • Pasākumi, kuriem nepietiek naudas, bet ir izstrādājies pieradums. Tas ir atkarīgs no katra personīgajām interesēm, tie var būt gan koncertu, gan kinoteātru, gan dažādu svētku apmeklējumi. Šīs izmaksas nav iekļautas budžetā, taču vilinājums tajos iesaistīties ir liels.
 • Remontu izmaksas, arī dažādu bojātu un lietotu preču labošana.
 • Muļķīgi pirkumi, kas veikti steigā un neapdomīgi, pakļaujoties savām emocijām.

 2. Negaidīti tēriņi, kuri nav no jums atkarīgi.

 • Preču cenu atšķirības, kas radušās inflācijas rezultātā. Dzīves līmeņa pasliktināšanās nereti notiek tieši inflācijas dēļ. Respektīvi, nopirkt preces par dārgāku cenu īsti nav iespējams, tātad atliek samazināt preču skaitu vai arī izvēlēties zemākas kvalitātes preces.
 • Izmaksu paaugstināšanās sakarā ar bērnu augšanu un to prasībām. Nepieciešami līdzekļi ne vien bērnu audzināšanai, bet arī izglītībai un bērna interesēm. Tas ir dabisks process, kuru nevar ietekmēt un citādi mainīt.

Lai novērstu neparedzētus izdevumus būtu jāveido naudas uzkrājumi, īpaši paredzēti šādiem tēriņiem vai gluži vienkārši regulāri noglabāta kāda summa no visiem ienākumiem, kas kalpos arī par starta kapitālu lielāku mērķu izpildei.

Ja tomēr ir sanācis saskarties ar kādu no šiem neparedzētajiem tēriņiem, var rīkoties šādi:

 • Lūgt palīdzību draugiem vari radiem.
 • Pārdot kaut ko, iegūstot noteiktu summu, ar kuru segt šos neplānotos tēriņus.
 • Ņemt kredītu pie kāda no daudzajiem kreditoriem. Šajā gadījumā visatbilstošākie būtu bezprocentu kredīti vai ātrie kredīti. Tomēr jāatceras, ka tas ir nopietns lēmums, kura pieņemšanas laikā rūpīgi un atbildīgi jāizvērtē savas atmaksas iespējas.

Tikt galā ar neparedzētiem tēriņiem var nākties ikvienam, taču cīnoties ar tiem laikus, aiztaupīsiet ne vien savus spēkus un emocijas, bet arī līdzekļus. Plānojiet savas izmaksas atbildīgi!

Comments are closed.