Kā var palīdzēt sāls istaba?

Iespējams, daudzi būs dzirdējuši, ka dažādās ārstniecības iestādēs un veselības centros tiek piedāvāts apmeklēt sāls istabu. Nezinātājam tas var pat radīt smīnu, jo procedūras nosaukums un iespējamais tās pielietojums var rosināt fantāziju. Tomēr, sīkāk papētot informāciju par to, kas ir sāls istaba un kādos nolūkos to izmanto, nākas secināt, ka šī ir sena un jau labi pārbaudīta metode daudzu slimību ārstēšanai gan akūtos gadījumos līdzās medikamentozai terapijai, gan arī profilaktiskos nolūkos.

Kādiem pacientiem tad ir ieteicama sāls istaba? Sāls procedūras labvēlīgi un dziedinoši ietekmē elpošanas orgānu sistēmu, tāpēc ir noderīgas cilvēkiem, kas slimo ar biežām un hroniskām iesnām, bronhiālo astmu, elpceļu alerģiskām reakcijām, bronhītiem, pneimonijām, arī iekaisušām mandelēm un vidusauss iekaisumu, jo šīs sistēmas ir cieši sasaistītas. Tāpat sāls istaba tiek rekomendēta vīrusu sezonas laikā un cilvēkiem ar zemu imunitāti. Tomēr jāņem vērā, ka procedūru nedrīkst apmeklēt, ja ir augsta temperatūra, drudzis, akūta infekcija, onkoloģiskās vai nieru saslimšanas.

Kā darbojas sāls istaba? Procedūra ir pavisam vienkārša un no pacienta puses prasa tikai atrašanos speciālā telpā – sāls istabā. Tajā ir izvietoti ērti krēsli, kur var relaksēties un baudīt sāls istabas dziedinošo gaisu. Terapijas laikā ir ieteicams ieelpot caur degunu, bet izelpot caur muti. Tas nodrošinās vienmērīgāku un plašāku dziedinošā gaisa iekļūšanu elpceļos. Gaiss sāls istabā ir tik veselīgs tāpēc, ka tajā ar speciāla aparāta palīdzību izdalās sāls joni, kas nonāk organismā un iedarbojas kā sausā inhalācija. Protams, arī pati istaba visa ir izklāta ar biezu sāls kārtu, kas dezinficē un veido īpašo gaisu šajā telpā, kas ir attīrīts, bez mikrobiem un alergēniem. Pamatoti uzskata, ka sāls istaba veicina organisma attīrīšanos un elpceļu iekaisumu mazināšanos, stiprina imunitāti, veicina vielmaiņu un uzlabo asinsriti. Procedūras iesaka arī slimīgiem bērniem, kuri īpaši bieži cīnās ar elpceļu un alerģisku iesnu, klepus izraisītajām grūtībām, vidusauss un mandeļu iekaisumiem.

Sāls istabu iesaka apmeklēt kursa veidā. Ieteicams ir 10 dienu kurss reizi gadā. Procedūrām vajadzētu būt katru vai katru otro dienu. Tikai tad tās sniegs vēlamo efektu, jo iedarbojas uz organismu pakāpeniski. Ilgāks pārtraukums starp seansiem nerada vēlamo veseļošanās intensitāti. Viens sāls istabas seanss ilgst no 15 līdz 30 minūtēm. Sāls istabas apmeklējumi par pieejamām cenām tiek piedāvāti VCA medicīna centrā „Jugla”, kas atrodas Juglas ielā 2. Šeit sāls istabas apmeklētājiem pēc procedūras tiek nodrošināta vismaz pus stundu ilga atpūta, kuras laikā var iedzert zāļu tēju un skābekļa kokteili, lai atjaunotu šķidrumu organismā un veicinātu attīrīšanos. Procedūras laikā ir jāievēro higiēnas prasības, tāpēc katram pacientam tiek izsniegtas bahilas, halāts, matu cepure – šie priekšmeti nav jāņem līdzi, tos nodrošina medicīnas iestāde. Šāds sāls procedūru kurss var būt lieliska dāvana tuvam cilvēkam vai draugam, kuram nepieciešama atpūta, mirklis sev un savai veselībai. Relaksējošs brīdis ārstnieciskajā sāls istabā var būt liels palīgs harmonijas, iekšējā miera un veselības atgūšanā.

Comments are closed.