Loģistika un ar to saistītā darbība.

Noliktavu pakalpojumi  Sonora.lvDaudzi būs dzirdējuši jēdzienu „loģistika”, bet tādu īstu izskaidrojumu tam, kas tas ir kā arī ko tā dara, nemaz tik daudzi nezina. Varam izskaidrot – loģistika ir procesu ķēde, kas pēc iespējas finansiāli izdevīgāk, ērtāk un kvalitatīvāk, palīdz ražošanas gala produktam no ražošanas sākuma nonākt līdz pircējam. Tā tikai varētu likties, kas tad tur – ražo patēriņa preci un nosūti pārdevējam, bet tik elementāri tas nebūt nav iespējams. Loģistika sevī ietver saistītus procesus, tajā skaitā kravu pārvadāšanu, transporta servisu, konteineru pārvadājumus, noliktavu pakalpojumus un līdzīgi organizētus notikumus. Loģistikas speciālists ir darbinieks, kas pārvalda visus šos procesus un rada izstrādātajam produktam piemērotu ceļu līdz lietotājam. Mūsdienu finansiālajos apstākļos veiksmīgi realizēta loģistika var nodrošināt progresīvu uzņēmuma attīstību kā arī augstu konkurētspēju tirgū. Mūsu laikos tā ietver var teikt visas nozares, kas iesaistītas produkta radīšanā, ne tikai preces izveidē, transportēšanā un uzglabāšanā.

Kādi ir loģistikas novirzieni?

Īstajā laikā, vietā, daudzumā un cenā – par to rūpējas loģistikas eksperts un līdz ar to sekmīgi palīdz precei doties līdz patērētājam, kas bieži vien ir loģistikas pamata uzdevums. Kravas (http://sonora.lv/ru) automašīnas, noliktavu, transporta pakalpojumi pa jūras ceļiem un sauszemes ceļiem ir tikai maza daļa no tā visa, kur jāorientējas prasmīgam loģistikas lietpratējam. Lai nodrošinātu visu vajadzīgo funkciju izpildi, loģistikai ir dažādi darbošanās virzieni, kas noteikti palīdz iegūt gaidīto rezultātu. Daži no tiem – iepirkšanas loģistika, kas regulē izejvielu piegādāšanu ražotājam; ražošanas loģistika uzrauga pašu ražošanas norisi – visu, sākot no tehnoloģiskā procesa, tā, lai īstenotu uzņēmuma mērķus kā arī pircēja vajadzības; sadales loģistika virza produkciju līdz pircējam; servisa loģistika rūpējas par un ap pakalpojumiem, kas gādā par preces lietotāju visos posmos – gan pirms, gan pēc preču vai produktu pirkšanas.

Kas gādā par loģistikas funkciju?

Loģistikas lietpratējs vienmēr ir tikai viena neliela daļa no visa loģistikas procesa. Lai prece veiksmīgi no ražotāja nokļūtu līdz lietotājam, tiek izmantoti vairāki servisi, kas rada šo procesu. Pasūtījumu apstrāde, to izpildīšana, transportēšana kā arī pārvadājumi, noliktavas pakalpojumi un daudz tamlīdzīgu servisu vienmēr ir loģistikas procesa sastāvā. Kā piemēru varam minēt – transportēšana uz Angliju prasīs gan finansu līdzekļus un citus, lai tiktu izmantots jūras transports, kas liek loģistikas ekspertam atrast vairākas iespējas kā to īstenot pēc iespējas veiksmīgāk.

Loģistikas pakalpojums var būt pieejams atsevišķās firmās, kas nodrošina to kā savu produktu un ar loģistikas pakalpojumierm var nodarboties arī speciālas, uzņēmumā radītas nodaļas, bet tas būs atrodams salīdzinoši lielos uzņēmumos un koncernos, kas ražo lielu daudzumu vairāku produktu, kas sekmīgi jānogādā līdz patērētājam. Loģistikas aģentūras vienmēr ir ļoti aktuāli servisi kā arī kravu pārvadājumi Latvijā vienmēr ir vajadzīgi, tāpat kā pārvadājumi uz Angliju vai kādu citu Eiropas vai pasaules valsti, jo sāk attīstīties ražotnes ne tikai lokālā, bet arī starptautiskā mērogā.

Comments are closed.