Manikīrs Rīgā koptām un skaistām rokām

manikirs-riga

Vizītkartes izvēle darba vietā ir ārkārtīgi svarīgs process, jo pēc tās var nolasīt uzņēmuma kultūru ik katrā detaļā. Tikpat nozīmīga cilvēka vizītkarte ir cilvēka rokas, uz kurām paskatoties pāris sekunžu laikā otram jau rodas priekšstats par cilvēku. Skaistas, koptas rokas darbojas tāpat, kā skaista un rūpīgi izstrādāta vizītkarte.

Manikīrs Rīgā mūsdienās ir kļuvis ļoti pieejams un katrs individuāli var atrast sev tuvāko manikīra meistaru attieksmes, personības un kvalitātes dēļ. Protams, šī procedūra nav attiecināma tikai uz sievietēm, jo tikpat nozīmīgs ir vīriešu manikīrs. Piemēram, senajā Romā tieši vīriešu manikīrs bija izplatītāks. Rīgā tomēr vairāk nagus un rokas kopj sievietes. Katram ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko kopšanas veidu:

  • Klasisko;
  • Franču;
  • Eiropas;
  • Karsto;
  • SPA manikīru.

Manikīra vēsture

Latīņu valodā “manus” nozīmē roka, un “curus”- kopšana un jau tas norāda uz roku kopšanas seno vēsturi. Tāpat kā daudzas citas skaistumkopšanas procedūras, arī šī nāk no senajām civilizācijām, jo par rokām sāka rūpēties jau senajā Ēģiptē un Ķīnā. Senajā Ēģiptē manikīrs parādīja statusu sabiedrībā. Senajā Ēģiptē tieši nagu lakas krāsa parādīja statusu- faraoni un priesteri lakoja sarkanus nagus, bet zemāka līmeņa cilvēkiem bija gaišāka nagu lakas krāsa un sarkanu nagu laka tika aizliegta.

Roku kopšanas nozīmi apstiprina arī fakts, ka pēc faraonu nāves nagu kopšanas komplektu deva līdzi kapenēs. Augstāko aprindu cilvēki, kas bija gana turīgi uz nagiem klāja pat zeltu, jo tas pietuvināja dieviem, kam arī bija zeltīti nagi. Līdzīgas analoģijas bija arī Senajā Ķīnā, kur strikti nodalīja, kādās krāsās nagus krāso augstmaņi un vienkāršie iedzīvotāji.

Manikīra attīstība

18.gs., kad visā pasaulē bija ļoti straujš rūpniecības uzplaukums, attīstījās arī skaistumkopšanas sfēra. Zīmīgs nagu kopšanā ir 1830.gads, kad izgudroja pirmo poliestera koka vīli. Tas bija pagrieziena punkts nagu kopšanā, jo ievērojami atviegloja manikīra darbu. Parādījās arī daudzi citi līdzekļi, kas piešķīra nagiem spīdumu.

Visstraujāk roku un kāju kopšana attīstījās pēc 1.pasaules kara. Vispirms izgudroja smilšpapīra ienadžu noņēmēju un revolucionārs bija pirmais nagu lakas noņēmējs, kas pilnībā izmainīja  šo nozari. Drīzumā nagu kopšanas fanātiķi radīja pirmo caurspīdīgo nagu laku. Tā bija uz automašīnu krāsas bāzes radīta, līdz ar to pat kaitīga veselībai. Tomēr līdz ar to varēja radīt arī daudzas citas krāsas, ko izmantojam vēl mūsdienās.

Comments are closed.