Mikro kedīts uzņēmumam var palīdzēt tā attīstībai

altum.lv mikro kredMikrokreditēšanas programmaskredītu var saņemt ikviens neliels uzņēmums, kurā nav vairāk par 10 darbiniekiem. Aizdevuma mērķis ir palīdzēt tiem, kas uzsāk nelielu biznesu vai plāno to kādā veidā attīstīt un uzlabot. Vēl svarīgs fakts – finansējumamiespējams pieteiktiespat tad, ja uzņēmums vēl nav pat dibināts un sācis savu darbību.

Lai varētu saņemt šo palīdzību ir jāzina arī daži noteikumi, kas jāievēro. Pirmkārt, maksimālā summa, ko iespējams saņemt, ir ne vairāk kā 14 300 EUR investīcijām un 7 200 EUR apgrozāmajiem līdzekļiem. Otrkārt, aizdevuma atmaksas termiņš, kas var būt ne vairāk kā5 gadi. Treškārt –irfiksēta procentu likme, kas noteikta no5 līdz 8% gadā. Jāņem vērā,kakredīta izsniegšanai var tikt pieprasīts arīuzņēmumaīpašnieka galvojums.

Runājot par dokumentiem, kas nepieciešami, lai speciālisti varētu izlemt, vai piešķirt finansējumu, ir jāpievērš īpaša uzmanība.Šis saraksts ir pietiekami garš –aizdevuma pieteikums, Jūsu biznesa idejas apraksts, vēlāk arī pārskats par to, kur un kam iztērēta saņemtā nauda utt. Ir daudz dažādu dokumentu, kas ir svarīgi, lai nerastos domstarpības un viss noritētu raiti. Pirms pieteikšanās kredītam ieteicams arī noskaidrot, kādas prasības ir aizdevējam. Piemēram, uzņēmums vai tā īpašnieks nedrīkst būt Latvijas bankas vai citosparādnieku reģistros, tam nedrīkst būt nodok;lu parādu VID,  jo tas var raisīt šaubas par Jūsu vai Jūsu uzņēmuma maksātspēju. Tāpat arī jāpievērš uzmanība, kādās darbības nozarēsuzņēmumiem netiek sniegts konkrētais atbalsts, lai lieki nemaldinātu sevi.Šāds kredīts uzņēmumam ir tiešām ātrs un ērts, jo pieteikumi un vajadzīgie materiāliir ātri aizpildāmi un viegli saprotami, klientam neradot grūtības. Tālāk tiek izvērtēta informācija, kas ievietota šajos dokumentos, bet pēdējais solis ir līguma slēgšana.

Pēc tam varat sākt īstenot savu biznesa ideju, atceroties, ka kredīta atmaksas ikmēneša maksājumi ir jāveic  laicīgi. Un ņemiet vērā, ka mikrokreditēšanas programmā naudu saņemt var tikai vienu reizi kalendārā gada laikā. Lai kaut ko saņemtu, vispirms ir jāiegulda, tādēļ par aizdevuma noformēšanu un saņemšanu ir jāmaksā cenrādī noteiktā komisijas maksa!

Comments are closed.