Mīli savu portatīvo datoru – kas tev jāzina, lai paildzinātu tā mūžu?

portatīvais datorsPiekritīsi, portatīvais dators nav no tām lētākajām precēm, tādēļ, to iegādājoties, mēs domājam par nākotni, proti, par vismaz vairākiem gadiem, kuros iztikt bez jaunas ierīces pirkšanu. Lai tas izdotos, ir jāņem vērā vairākas lietas.

Ventilācijai ir nozīme

Teju ikviena portatīvā datora sastāvdaļa izdala siltumu, tādēļ, ja dzirdi, ka ventilators sāk darboties skaļāk pie lielākas slodzes, kā arī ierīce uzsilst, tā ir zīme, ka datoram draud pārkaršana.

Kritiskākos gadījumos tas pat mēdz izslēgties. Tu noteikti negribi, lai tas notiktu, tādēļ rūpējies par datoru un lieto to tikai uz līdzenas virsmas, piemēram, galda.

Ja tomēr tev labāk patīk strādāt, sēžot dīvānā vai gultā, iegādājies speciālo saliekamo galdiņu, vai izdomā citu alternatīvu, kā novietot datoru uz virsmas, kas to nekarsē. Turot to uz segas vai cita materiāla, kas aizsedz visas tā ventilācijas caurules, tu neļauj datoram dzesēties.

Neaizraujies ar kabeļu locīšanu un siešanu

Lai arī var šķist, ka datora lādētāja kabeļi ir teju neiznīcināmi, to iekšienē atrodas ļoti trausli un viegli lūstoši vadiņi. Netin lādētāja vadu ciešā kamolā un pilnīgi noteikti nesien mezglus ar tiem. Datora kabeļi ir tā sastāvdaļa, tādēļ izturies ar maigumu pret tiem! Kā mēdz teikt – “ar jūtām”…

Tev ir savs stils? Arī datorsomai tādu vajag

Mūsdienās ir pieejamas daudz un dažādas datorsomas katra gaumei un vajadzībām. Pašiem mazākajiem modeļiem derēs maciņi savukārt, ja vēlies datoru biežāk pārnēsāt, labāk izvēlēties kvalitatīvu somu ar rokturiem.

Starp citu, ir iespējams iegādāties arī datoru mugursomas. Raugies, lai soma būtu mitrumizturīga, kā arī ar labu polsterējumu. Tie pasargās datoru no triecieniem, temperatūras maiņām, kā arī no citiem apkārtējās vides faktoriem.

Bez triecieniem!

Vienmēr pārvieto un lieto savu portatīvo datoru uzmanīgi. Mūsdienās lielākā daļa modeļu ir ar iebūvētu cieto disku, un tas nozīmē, ka tajā nav kustīgu detaļu. Tiesa, daudzi no mums joprojām lieto standarta cietos diskus, kas ir nedaudz līdzīgi disku lasītājam.

Lielāki triecieni var izkustināt to daļas un sabojāt datora darbību. Tāpat arī, protams, izturies saudzīgi pret datora ekrānu.

Tīrība ir svarīga

Lai arī kādam tas var šķist dīvaini, ir svarīgi saglabāt datoru tīru. Tastatūra, ventilatori un porti ātri vien aizsprostojas ar putekļiem un netīrumiem. Kas var būt vēl kaitinošāks kā brīdis, kad tu vēlies uzrakstīt tikai vienu “e” burtu, bet saķepušais taustiņš uzraksta veselu “eeeee” rindu.

Reizi gadā vai pusgadā aiznes datoru pie profesionāļa, kas iztīrīs to arī no iekšpuses. Tu pat nespēj iedomāties, cik daudz netīrumu tur laika gaitā uzkrājas! It īpaši tad, ja tev ir niķis ēst pie datora.

Comments are closed.