Nometnes bērniem – atpūta un izglītība vienuviet

Jau pavasarī skolēnu vecāki sāk bažīgi domāt, kā vasarā atvasēm nodrošināt pieskatīšanu un saturīgu laika pavadīšanu. Ļoti iecienītas ir dažādas nometnes bērniem. Savām interesēm atbilstošu piedāvājumu var atrast ikviens. Tikai ir problēma, ka Latvijā šajās nometnēs vietas ir uz izķeršanu. Vecāki vietas aizņem jau vairākus mēnešus iepriekš. Ja vēlies bērnam sarunāt nometni pēdējā brīdī, tad zini, ka tas gandrīz nav iespējams. Arī es saskāros ar šo problēmu. Mana meita šogad pabeidza otro klasi. Vasarā bija paredzēts, ka divus mēnešus viņu pieskatīs vecmāmiņa, bet pēdējā brīdī vecmāmiņai strauji pasliktinājās veselība un ārsts noteica stingru miera un gultas režīmu. Biju lielā stresā, kā meitai norošināt pieskatīšanu. Radās doma par bērnu nometni. Ar nožēlu nācās secināt, ka Latvijā pieejamās nometnes visas jau ir aizpildītas un tās arī neviena nav ilgākas par divām nedēļām. Kā negaidīts risinājums pie manis nonāca ERGO|EDUCATION nometnes bērniem. Nolēmu iepazīties ar šo piedāvājumu tuvāk.

ERGO nometnes bērniem paredzētas valodu zināšanu paplašināšanai un nostiprināšanai. Tās notiek nevis Latvijā, bet gan dažādās Eiropas pilsētās. Bērni sadalīti vecumiem un priekšzināšanām pielāgotās grupās. Valodu apguvei ir standarta un intensīvā apguves programma, vecāki un bērns var izvēlēties, kas viņiem piemērotāks. Tomēr, lai vecāki nenobīstas, ka nu katru dienu bērni to vien darīs, ka kals galvā svešvalodu vārdiņus. Tā nav. Katru dienu dažas stundas paredzētas aizraujošas valodu nodarbības un pēc tam dažādas citas aktivitātes. Visbiežāk tie ir dažādi sporta veidi un aktivitātes svaigā gaisā. Bet tas nav viss, vēl ir arī atpūtas braucieni un ekskursijas. Un, ja ir vēlēšanās, uz nometni līdzi var doties arī ģimenes locekļi.

Manai meitai tas bija ideāls variants, jo bija pieejamas nometnes arī uz diviem mēnešiem. Izvēlējāmies nometni Anglija, kas ilga no jūnija vidus līdz augusta vidum. Sākumā viņa gan nebija sajūsmā par domu, ka jābrauc uz citu valsti un jāpavada tur divus mēnešus, mācoties angļu valodu, bet tad visu mainīja fakts, ka mana draudzene nolēma savu meitu, kas ir līdzīgā vecumā kā mana meita, arī sūtīt uz to pašu nometni. Viņas bija pazīstamas un bieži pavadīja laiku kopā. Abas bija sajūsmā, ka varēs doties kopā. Devāmies uz ERGO, lai vienotos par brauciena detaļām, noformētu dokumentus un veiktu apmaksu. Bija patīkami, ka visu braucienu pilnībā organizēja ERGO. Viņi pasūtīja lidmašīnas biļetes uz Angliju, nodrošināja bērnu sagaidīšanu, nokļūšanu nometnes vietā, garantēja, ka tur bērniem būs maksimāli droši un komfortabli apstākļi un iespēja jebkurā laikā sazināties ar ģimeni. Meitenes pieteicās papildus valodu nodarbībām apgūt tenisu, dejošanu un gleznošanu. Protams, man bija sirdsapziņas pārmetumi, ka meitai visu vasaru jāpavada projām no mājām, bet citus variantus neredzēju, jo meitu audzinu viena un man tieši tagad darbā bija ļoti intensīva slodze, bija jāpabaidz vairāki lieli projekti. Kad dažas dienas pēc meitas aizbraukšans sazvanījos ar viņu, nomierinājos, jo viņa par nometni bija sajūsmā un bija jau ieguvusi jaunus draugus.

Comments are closed.