Oriģinālu pulksteņu izvēle

Oriģināli pulksteņiPulksteņi kalpo ne tikai kā laika rādītāji – mūsdienās tas ir ļoti svarīgs aksesuārs, tāpēc oriģināli pulksteņi ir īpaši pieprasīti. Rokas pulksteņi ir kļuvuši populāri tikai 19. gadsimta beigās, un sākotnēji tos valkāja galvenokārt sievietes. Pirmā pasaules kara laikā virsnieki saprata, ka nēsāt pulksteni uz rokas ir daudz ērtāk nekā turēt to kabatā, un tas vēl vairāk nostiprināja rokas pulksteņu popularitāti un attīstību.

Kvalitatīvs pulkstenis ir vērtīgs ieguldījums koptēla radīšanā – pareizi izvēlēts, stilīgs, oriģināls un arī praktisks aksesuārs kalpos ļoti ilgu laiku, piešķirot tēlam eleganci un liecinot par stila izjūtu – vai– parādot savu atšķirīgo domāšanu un dzīves modeli. Attīstoties tehnoloģijām un cilvēku izpratnei par pulksteņa dažādo nozīmi (arī kā dizaina elements), tie kļuva sarežģīti, ar vairākām ciparnīcām, kas rādīja ne tikai minūtes, bet arī nedēļas dienas, mēnešus, mēness fāzes, aizvien biežāk parādījās neredzēti un oriģināli pulksteņi.

Gan klasiski, gan oriģināli pulksteņi ir arīdzan iecienīta dāvana – īpaši biznesa vidē. Mūsdienās visizplatītākie ir elektroniskie pulksteņi, kuros tiek izmantoti kvarca kristāli. Īpaši apstrādātiem kristāliem pievadītais spriegums liek svārstīties ar noteiktu frekvenci, līdzīgi kā to dara sienas pulksteņa svārsts, tikai ar daudz lielāku intensitāti. Digitālie pulksteņi parasti ir asociējušies ar nekvalitatīviem Ķīnas ražotājiem, bet šobrīd labs digitālais pulkstenis stila lauciņā it nemaz neatpaliek no mehāniskā un ar tā dizainu iespējams efektīvi manipulēt, padarot to īpaši modernu un oriģinālu. Pulksteņu mode ik pa laikam atkāpjas no klasiski praktiskās apaļās formas, un novērojami arkveida laikrāži, bieži arī ar ģeometrisku figūru vai nesimetriskās formām, košām detaļām.Oriģinālie pulksteņi no Chrono.lv

Tas nozīmē, ka laikrādim ir jābūt ne tikai precīzam un uzticamam, bet arī izskatīgam. Pulksteņmeistari iesaka ņemt vērā to, kādos apstākļos pulkstenis tik nēsāts – kāds ir nēsātāja dzīvesveids un apstākļi kādos tas tiks nēsāts, piemēram, biznesa cilvēkiem aktuāls būs klasiskais dizains, bet māksliniekiem un radošām personībām aktuāli būs oriģināli pulksteņi, bet tad, ja pulksteņa nēsātājs bieži sporto, svarīgi iegādāties tādu pulksteni, kurš ir izturīgs pret triecieniem un dažādiem laika apstākļiem, temperatūras svārstībām. Atšķirībā no citām mehāniskām ierīcēm, pulksteņiem ir jādarbojas dienu un nakti daudzus gadus bez pārtraukuma, turklāt rokas pulksteņiem ir jāsaglabā precizitāte arī tad, kad tie ir pakļauti temperatūras svārstībām vai atrodas nemitīgā kustībā. Laikrādim, kas diennaktī atpaliek (vai steidzas) par 20 sekundēm, novirze sastāda tikai 0,023 procentus — ar šādu precizitāti darbojas rūpīgi izstrādātie zinātniskie mērinstrumenti. Iegādājoties pulksteni, svarīgākais ir noskaidrot vai izlemt, kas tā nēsātājam ir būtisks – praktiska vai vizuāla nepieciešamība. Ja tas galvenokārt kalpos kā stila aksesuārs, var eksperimentēt ar neierastiem vizuāliem risinājumiem, jāpiemeklē atbilstošs oriģināls pulkstenis.

Comments are closed.