Padomi, kas ļaus efektīvi mazgāt dažāda auduma apģērbus!

veļasmašīnaIkdienā mēs saskaramies ar dažāda veida apģērbiem. Katram no tiem ir nepieciešama īpaša kopšana, tāpēc ir vērts  saprast, kā pareizi un efektīvi mazgāt dažāda auduma apģērbus. Tieši šī iemesla dēļ mūsu veļas mašīnas ir aprīkota ar daudzām programmām – katrs audums pieprasa sava veida kopšanu, tāpēc ļoti svarīgi izvēlēties piemērotākos režīmus, lai audums mazgāšanas laikā netiktu sabojāts. Piedāvājam dažus padomus, kas noderēs ikvienam, kurš vēlas efektīvi mazgāt apģērbu.

Mākslīgo šķiedru audumi

Sintētisko šķiedru audumi ir, piemēram, akrils vai poliamīds. Sintētiskos materiālus ir ļoti viegli mazgāt, tā iemesla dēļ, ka tos iespējams ātri izžāvēt. Ja žāvē sintētiskos audumus, vislabāk tos žāvēt atsevišķi no cita veida audumiem, jo tie piesaista plučus, kā rezultātā audums neizskatīsies skaisti.

Kokvilnas un lina audumi

Audums, kas veidots no dabiskajām šķiedrām, daudz labāk elpo. Viens no populārākajiem dabiskajiem audumiem, protams, ir kokvilna. Tas ir izturīgs un pacieš arī raupju mazgāšanu un to var mazgāt 60-95 grādu temperatūrā. Noteikti atceries to, ka pirmajā mazgāšanas reizē kokvilnas audumam ir tendence nedaudz sarauties. Savukārt lina auduma kopšanai nepieciešams pievērst vairāk uzmanības. Temperatūra, kādā tiek mazgāts lina audums, nevar pārsniegt 60 grādu temperatūru.

Vilnas un zīda audumi

Vilnas audumu drīkst mazgāt līdz 40 grādu temperatūrai. Noteikti nepieciešams izvairīties arī no tiešiem saules stariem, jo baltai vilnai saules staros ir tendence dzeltēt. Ļoti rūpīga mazgāšana nepieciešama zīda audumam. Temperatūrai nevajadzētu pārsniegt 40 grādu temperatūru, un noteikti nepieciešams izmantot tieši zīdam piemērotu mazgāšanas programmu.

Ir drēbes uz kurām norādīts, ka tās nepieciešams mazgāt ar rokām. Mūsdienīgākās veļas mašīnas piedāvā speciālu programmu “mazgāšana ar rokām”, kas ļaus audumu mazgāt daudz maigāk. Tas nozīmē, ka tev pašam nav nepieciešams mazgāt drēbes ar rokām. Tādā veidā daudz ātrāk un ērtāk varēsi mazgāt drēbes, nesatraucoties par to, ka traumēsi apģērbu.

Izvēloties piemērotāko mazgāšanas programmu, ir iespējams panākt to, ka apģērbs vēl ilgi saglabā savu sākotnējo izskatu. Bieži vien cilvēki nepievērš uzmanību tam ar kādu programmu mazgā konkrēto audumu, un beigās brīnās, ka audums sāk sarauties vai izbalēt. Ir nepieciešams saprast to, ka apģērbi ir veidoti no dažādām šķiedrām, un katra no tām prasa īpašas rūpes un kopšanu. Ja mazgāsi visas drēbes ar vienu programmu, apģērbs zaudēs sākotnējo izskatu. Pats labākais ir tas, ka mūsdienās ir ļoti liels veļasmašīnu klāsts, kas aprīkotas ar dažādām funkcijām, tāpēc ikviens var atrast tieši savai situācijai piemērotāko veļas mašīnu. Nākamreiz, kad mazgāsi drēbes, noteikti sašķiro tās pēc šķiedras tipa, lai varētu kvalitatīvi un saudzīgi mazgāt drēbes!

Piemērotas veļasmašīnas atradīsi šeit:

 http://220.lv/lv/sadzives-tehnika/velas-masinas-new

Comments are closed.