Patīkams vēsums arī vasaras karstumā

gaisa kondicionieriNupat, nupat sākusies pa īstam karstā vasaras sezona. Pēdējās dienās laiks ārā tāds, ka tiem, kas ar karstumu ir uz “Jūs”, nākas dienas laiku pavadīt, slēpjoties telpās – labi jau ja vēsā ofisā, kur karstums iekšā netiek. Bet, ja, pārnākot mājās, nākas ienākt dzīvoklī, kas dienas saules un karstuma pārpildīts, nekāda īstā atpūta pat nesanāk. Cīniņš ar karstumu nebūt nav patīkams. Bet – bez panikas, mūsu tehnoloģiju pasaulē taču vienmēr var atrast kādu risinājumu. Un nebūt nav obligāti stāvēt pie atvērta ledusskapja ik pēc desmit minūtēm, lai tiktu pie vēlamā vēsuma. Atcerams par gaisa kondicionieriem. Tā kā tā ir iekārta, ar kuras palīdzību tiek mainīts mikroklimats telpā, ir būtiski pārliecināties, ka pie pirkšanas izvēlamies vispiemērotāko variantu. Tā, lai nopirktais kondicionieris būtu glābiņš no vasaras karstuma, ne vēl liekas klapatas un noņemšanās.

Pirmkārt, pastāv četri gaisa kondicionieru veidi – sienas tipa, logu kondicionieri, portatīvie gaisa kondicionieri un centrālie kondicionieri (visai mājai). Sienas un centrālajiem kondicionieriem nepieciešams kāds speciālists, kas ierīkos kondicionieri mājās. Savukārt, lūk, portatīvo, jeb mobilo gaisa kondicionieri, varam iegādāties un tikt galā paši. Parasti sagaidām, ka gaisa kondicionierim jābūt aprīkotam ar regulējamu termostatu, vismaz pāris dzesēšanas ātrumiem, un dažādiem iestatījumiem. Vismaz gaisa plūsmai būtu jābūt regulējamai. Tāpat, kā arī citas elektroierīces, arī kondicionieri vērtējam pēc energoefektivitātes koeficienta – cik efektīvs un tajā pašā laikā ekonomisks ir gaisa kondicionieris. Jo augstāks ir noteiktais koeficients, jo mazākas būs enerģijas izmaksas, ko patērēts iegādātais gaisa kondicionieris. Tāpat, pie kondicioniera iegādes, ņemam vērā dzesēšanas jaudu, ko mēra kilovatos (kW). Jo lielāks skaitlis, jo jaudīgāks gaisa kondicionieris. Te būtiska arī telpas platība – ja mazai istabai pietiks ar gaisa kondicionieri, kura dzesēšanas jauda ir 2.6 kW, tad aptuveni 100 kvadrātmetru platībai būs nepieciešams kondicionieris ar vismaz 10 kW jaudu.

Ja karstumā pa veikaliem staigāt nav ne mazākās vēlēšanās, šo noderīgo ierīci varam iegādāties arī internetā. Tā tiks piegādāta uz mājām, un vasaras turpinājums jau būs gan patīkami vēss, gan siltāks – pēc paša izvēles. Der ielūkoties interneta veikala 220.lv piedāvājumā, kur iespējams izvēlēties sev tīkamāko un cenā atbilstošāko mobilo gaisa kondicionieri, ja nav plānots iegādāties kādu lielāku un uzstādāmu kondicionieri (ko arī iespējams atrast 220.lv). Rūpīgi aplūkojot piedāvājumu, var atrast visu nepieciešamo informāciju katras preces aprakstā – gan kondicioniera īpašības (dzesēšana, ventilācija, taimeris, ventilācijas ātrumi un tā tālāk), gan tehnisko raksturojumu (dzesēšanas jaudu, enerģijas patēriņa klasi, trokšņu līmeni, gaisa plūsmu utml.). Tāpēc – padarām savu vasaru patīkamāku – ja karstums kļūst par apgrūtinājumu, ne patīkamām sajūtām, meklējam labāko risinājumu sev. Iespējams, tieši 220.lv.

 

Comments are closed.