Personālie datori spēlēm, darbam, mācībām – Ko izvēlēties?

Datorspēļu kontrolierisPersonālais dators vairs īsti nav tik populārs, kā portatīvais dators, vai nu jau arī planšete. Tiesa, darba vietās lielākoties joprojām redzam personālos datorus, jo tas ir pierastāk un ērtāk, gan atkarībā no darba specifikas. Un tomēr – tirgū ienākot jauniem datoru modeļiem un paveidiem, joprojām saglabājusies arī tendence lietot iepriekšējos, kāpēc? Jo tomēr to, ko spēj viens, otrs gluži nē, jeb – katram no minētajiem – planšetei, personālajam datoram, portatīvajam – ir savas priekšrocības. Tad nu pērkot datoru, izvērtējam kādam mērķim un vajadzībām to iegādājamies, un izvēlamies to, kam konkrētajā vajadzībā ir vairāk priekšrocību.

Personālie datori lieliski noder, ja vēlamies iekārtot mājās konkrētu stūrīti darbam, kas tam arī paredzēts, pārējo mājokli darot datoru un darbu brīvu. Portatīvo datoru vai planšeti taču nēsājam līdzi – strādājam virtuvē pie galda, sēžot dīvānā, krēslā un vēl nez kur. Ērti, protams, tomēr tas visu mājokli padara par darba vidi, kas nav tas patīkamākais. Tad nu iekārtojot konkrētu vietu mājās darbam visbiežāk izvēlamies personālo datoru.

Neatkarīgi no tā, kur plānojam personālo datoru mājās novietot, vispirms, pirms tā iegādes, izlemjam, kam īsti datoru plānojam lietot. Visbiežāk jau zinām, kam mums jauns personālais dators nepieciešams – mācībām, darbam vai spēlēm. Un tad arī ir daudz vieglāk izvēlēties to, kas būs vispiemērotākais un atbilstošākais tām darbībām, kam vēlamies to paredzēt. Spēlēm noteikti izvēlēsimies jaudīgu datoru ar lielu operatīvo atmiņu, augstu datu apstrādes ātrumu un vislabāko grafikas kvalitāti. Tajā pašā laikā, šādas pat izvēles būs pareizās, ja izvēlamies datoru darbam, jo īpaši, ja ikdienā nepieciešams strādāt ar sarežģītām un lielām programmatūrām. Izmantojot datoru mācībās, jāatzīst, noteikti dators tiks izmantots arī paralēli citiem darbiem un spēlēm.

Tad nu praktiskākais ir izvēlēties gana jaudīgu un spēcīgu datoru, lai varētu uz tā veikt dažādas darbības – gan strādāt, gan pildīt mācību uzdevumus, gan izbaudīt kādu datorspēli vai, iespējams, arī filmu. Secinājumā – ja saprotam, ka dators nav paredzēts biroja telpām un mājas apstākļos tiks lietots, pirmkārt, vairāku lietotāju starpā, kā arī mērķi, kam dators tiks lietots, būs dažādi – izvēlamies tādu, kas spēs nodrošināt labā kvalitātē visas veicamās funkcijas.

Comments are closed.