Ikvienam pieejama zibensaizsardzība

pieejama zibens aizsardzībaBīstamais dabas spēks.

Zibens spēriens ilgst tikai 0.2 sekundes. Šajā īsajā brīdī tas var iespert jūsu mājā, sabojāt tajā esošās elektroiekārtas vai sliktākajā gadījumā – jūs varat vispār palikt bez mājas. Zibens jeb elektriskā izlāde starp mākoņiem un zemi ir viena no postošākajām dabas parādībām, kuras laikā dzirkstele pārvietojas ar prātam neaptveramu ātrumu – vairāk kā 30000 km stundā.

 

Strāvas stiprums zibens spēriena laikā ir 30000 voltu un karstums – vairāk kā 3000 grādi pēc Celsija skalas. Ja zibens iesper kokā, tā sula burtiski uzvārās un pārplēš koka mizu. Ja nevēlaties zibens spēku pārbaudīt savā mājoklī, pārliecinieties, ka ir uzstādīta aizsardzība.

 

Kā pasargāt savu mājokli?

Pašlaik tirgū pieejama ikvienam pieejama zibensaizsardzība. Šādas sistēmas nepieciešamību nosaka arī Latvijas būvnormatīvi. Katrai ēkai vai citam objektam var piemērot zibensaizsardzību, kas ir ne tikai funkcionāla, bet arī atbilst ēkas konstrukcijai un ir vizuāli nemanāmas, kā arī netraucēs pārvietoties pa teritoriju. Sevišķi svarīgi izveidot ēkai atbilstošu vizuālu risinājumu ir tieši privātmājām.

 

Profesionāli meistari atradīs labāko risinājumu, lai aizsardzības sistēmas iekļautos ainavā un būtu nemanāmas gan uz ēkas jumta, gan zemējuma vietā, gan vietā, kur novadītāji tiek stiprināti pie sienas. Jāpārliecinās, ka izvēlētais pakalpojumu sniedzējs atbilst gan profesionāli, garantējot kvalitāti, gan ir gana operatīvs, fleksibls un zinošs. Tāpat būtiska ir atbildība pret klientu.

 

Ko īsti nozīmē zibensaizsardzība?

Pirmais šo problēmu atrisināja M. Loskotovs 18. gadsimtā, izgudrojot vienkāršu sistēmu – metāla stieni, kas piestiprināts pie mājas jumta un ar stiepli savienots ar metāla priekšmetu, kas ierakts zemē. Zibens spēriena laikā, dzirkstele tiek novadīta pa stieni, tālāk pa stiepli, līdz tiek izkliedēta zemē, tādējādi pasargājot jūsu mājokli.

 

Mūsdienās šī sistēma ir pilnveidota, tomēr galvenais princips ir saglabājies. Kad esat atraduši uzticamus profesionāļus, vispirms tiek apsekots objekts, noteikta bīstamība un izveidots projekts.  Ilgtermiņā izdevīgāk un pragmatiskāk ir zibensaizsardzības sistēmu iekļaut jau māju būvējot, tomēr to pielāgot var jebkurā tās kalpošanas brīdī.

 

Divi aizsardzības veidi.

Ieteicams izvēlēties abus zibensaizsardzības veidus – gan ārējo, gan iekšējo aizsardzību.  Ārējā aizsardzība palīdzēs pasargāt māju no degšanas, savukārt iekšējā – aizsargās elektroierīces, kas būs saslēgtas vienotā sistēmā. Šādā veidā būsi nodrošināts un spēsi pasargāt savu īpašumu.

 

 

Comments are closed.