Pirmais velosipēds meitenei

bērnu velosipēdiPiekritīsiet, ka katrs vecāks grib savam bērnam sagādāt visu to labāko un skaistāko. Tas attiecas uz apģērbu, istabas iekārtojumu un spēļmantiņām. Kad bērns ir vecumā no pusotra līdz trijiem gadiem, vecāki sāk domāt par pirmā velosipēda iegādi. Sākumā var šķist, ka tas ir vienkāršs uzdevums, bet, sākot pētīt piedāvājumu, saprotam, ka tik viegla izvēle nemaz nebūs. Vajadzēs izvēlēties modeli, aprīkojumu, krāsu un funkcionalitāti. Ja bērns ir jau vecāks par diviem gadiem, tad velosipēda vizuālajam tēlam būs liela nozīme, jo tas viņam var patikt un var arī nepatikt. Pirms vairākiem gadiem arī man bija šis grūtais uzdevums, iegādāties savai divarpus gadus vecajai meitai pirmo velosipēdu.

Zināju, ka pirkšu to Bikko interneta veikalā, jo tur ir pieejami kvalitatīvi, bet salīdzinoši lēti bērnu velosipēdi.

Dizainam ir nozīme

Bērnu velosipēdi mēdz būt visdažādākajās krāsās. Ir pieejami neuzkrītoši modeļi, kas piemēroti abu dzimumu bērniem. Tomēr parasti vecāki visas preces klasificē kā puišu vai meiteņu. Tradicionāli puišiem tiek piedēvētas visas tumšās krāsas, militārās un ar automašīnām saistītās tematikas. Meitenēm attiecīgi gaišās un košās krāsas, princešu un dzīvnieku tematika. Kā svarīgs apstāklis dizaina izvēlē jāmin bērnam tuvās multfilmas. Ik pēc kāda laiciņa parādās jauna multfilma, kas aizrauj bērnus. Tad nu viņi visas savas mantas vēlas tikai ar šo tematiku. Uzņēmēji jau nesēž rokas klēpī salikuši, bet gan aktīvi izmanto šo bērnu aizraušanos. Manta, kas izrotāta ar mīļotajiem multfilmu tēliem noteikti ir daudz iekārojamāka, tas pats attiecas arī uz bērnu velosipēdiem. Arī es nolēmu savai meitai izvēlēties tādu velosipēdu, kuru rotā viņas iemīļotās multfilmas Hello Kitty varone. Par laimi Bikko interneta veikalā tieši šim modelim bija neliela atlaide. Meita ļoti priecājās, kad izsaiņojām kurjera piegādāto velosipēdu. Tas bija balti rozā ar multfilmas elementiem un koķetām lentītēm pie rokturiem. Ar šo velosipēdu meita ātri vien iemācījās braukt patstāvīgi.

Drošība pirmajā vietā

Nevajadzētu iedomāties, ka bērnu velosipēdi ir tikai tāds aksesuārs, uz kura dažreiz pasēdēt. Tas tomēr ir transportlīdzeklis, kuram jāatbilst visiem drošības standartiem. Vecākiem tam noteikti jāpievērš uzmanība, iegādājoties velosipēdu. Jāpārliecinās, vai ražotājs izmantojis gana izturīgu materiālu, vai zobrati aprīkoti ar aizsarguzlikām. Noteikti jāiegādājas bērnam aizsargķivere, jo bez tās braukt pa ielu ar velosipēdu bērnam ir aizliegts. Arī ķiveres bērniem pieejamas ar dažādiem košiem zīmējumiem un multfilmu varoņu attēliem. Tādā veidā noteikti būs vieglāk motivēt bērnu uzvilkt drošības ķiveri. Vecāku pienākums ir ne mirkli neatstāt mazos uz ielas ar velosipēdu bez uzraudzības, lai laikus novērstu bīstamas situācijas. Tomēr, ja būsiet iegādājušies kvalitatīvu velosipēdu un drošības aprīkojumu, prāts noteikti varēs būt daudz mierīgāks.

Comments are closed.