Pļaušanas platums – Kā kritērijs zāles pļāvējā izvēlē!

zāles pļāvējiIzvēloties piemērotāko zāles pļāvēju ir jāņem vērā vairāki kritēriji. Viens no šādiem kritērijiem ir pļaušanas platums. Šim kritērijam noteikti ir jāpievērš uzmanība, ja izvēlies savam zālājam piemērotāko zāles pļāvēju. Bieži vien cilvēki nezina, ka pļaušanas platums ir ļoti svarīgs, izvēloties zāles pļāvēju, tāpēc nākas vilties. Tieši tāpēc ir svarīgi saprast, kādu pļaušanas platumu piedāvā konkrētais zāles pļāvējs pirms to iegādāties.

Piemēram, nopļaut 600 kvadrātmetru lielu zāles laukumu var ar zāles pļāvēju, kura pļaušanas platums ir 42 cm un ir aprīkots ar zāles savākšanas groziņu. Bet, ja tiek iegādāts zāles pļāvējs, kurš nav aprīkots ar grozu, bet gan ar izmešanas funkciju, un 42 cm pļaušanas platumu stundas laikā ir iespējams nopļaut 900 kvadrātmetrus. Protams, tas nav vienīgais kritērijs, kuru nepieciešams obligāti ievērot, iegādājoties zāles pļāvēju. Izvēloties piemērotāko zāles pļāvēju noteikti pievērs uzmanību savācējgroza izmēram. Jo lielāks būs savācējsgrozs, jo retāk būs nepieciešams to iztukšot, tādā veidā ir iespējams ietaupīt laiku. Noteikti pievērs uzmanību arī dzinējam, it īpaši, ja nepieciešams regulāri un daudz pļaut.

Vislabākie zāles pļāvēji ir tie, kuri aprīkoti ar jaudīgu dzinēju. Savukārt, ja nepieciešams pļaut nelīdzenās vietās, kurās ir daudz bedres, vislabāk iegādāties tādu zāles pļāvēju, kuram ir lieli aizmugurējie riteņi. Ļoti svarīgi ir arī tas, kādā veidā tiek pieslēgts zāles pļāvējs. Ir pieejami zāles pļāvēji ar elektrostarta iespēju, kas ļauj iedarbināt zāles pļāvēju ar vienu atslēgas pagriezienu. Tas neapšaubāmi ir daudz ātrāk un arī ērtāk. Tāpat paskaties, vai zāles pļāvējs piedāvā iestatīt augstumu. Tas ļaus saprast, vai konkrētais zāles pļāvējs būs piemērots dažāda garuma mauriņiem.

Tieši tas pats kritērijs jāņem vērā arī tad, ja Tu iegādājies nevis zāles pļāvēju, bet gan mauriņa traktoru. Piemēram, vari iegādāties mauriņa pļāvēju, kura pļaušanas platums ir 76 cm. Stundas laikā ar šādu mauriņa pļāvēju, iztukšojot grozu apmēram 8 reizes, ir iespējams nopļaut apmēram 1400 kvadrātmetrus. Savukārt, ja iegādājies mauriņa traktoru bez groza, bet gan ar izmešanas funkciju, tad ar šādu pašu platumu stundas laikā ir iespējams nopļaut pat 2000 kvadrātmetrus zāliena. Noteikti ņem vērā tikai to, ka šeit runa ir par mauriņu nevis garu zāli. Ja Tev ir nepieciešams pļaut nevis mauriņu, bet gan nelīdzenu zālienu, kur viss ir ļoti nevienmērīgs, vislabāk iegādāties mauriņa pļāvēju nevis ar platu pļaušanas platumu, bet gan ar mazāku platumu. Šajā gadījumā labāk izvēlēties tādu zāles pļāvēju, kurš piedāvā lielāku grozu, kas ļaus savākt vairāk zāles.

Zāles pļāvēji mūsdienās ir pieejami ļoti plašā piedāvājumu klāstā, tāpēc ir svarīgi tajā neapjukt un pievērst uzmanību visiem nosauktajiem kritērijiem. 

Comments are closed.