Portatīvais dators viesiem!

asusshop.lv portativais datorsPateicoties tehnoloģiju uzlabošanas procesam, arī portatīvie datori paliek aizvien funkcionālāki, vieglāki un daudz mobilāki. Jau labu laiku portatīvais dators tiek izmantots kā stacionārā datora aizstājējs, jo klēpjdatori kļūst vēl jaudīgāki un var paveikt arī komplicētas darbības un uzdevumus, piem., lietot augstas grafikas programmatūras darbā vai spēlēt datorspēles, kas arī pieprasa augstu grafisko veiktspēju. Ikvienam, kam portatīvais dators vajadzīgs nopietnam darbam, izdevīgāk ir samaksāt lielāku naudu, bet iegūt jaudīgu modeli, savukārt lielākajai daļai datorlietotāju parasti pietiek ar sniegumu, ko piedāvā budžeta klases portatīvā datora tips.

Portatīvo datoru veidi

Portatīvā datora iegāde mūsdienās ir daudz sarežģītāka, nekā liekas. Tas tāpēc, ka šobrīd tirgū tiek piedāvāti neskaitāmi datoru modeļi no tādiem ražotājiem kā Apple, Acer, Asus, Dell, HP, Toshiba, Lenovo u.c. Portatīvo datoru ražotāji piedāvā portatīvos datorus konrētām darbībām, konrētām lietotāju grupām, piem., portatīvais dators pieejams: izklaidei un datorspēlēm, skolai vai mājām, biznesam u.tml.. Protams, portatīvais dators atšķiras arī pēc tehniskās specifikācijas, dizaina, ekrāna izmēra.

Pirms portatīvā iegādes jāņem vērā:

  • Datora displejs – portatīvie datori nopērkami ar dažāda lieluma ekrāniem, no kuriem biežāk lietotais izmērs ir 15.6 “, tomēr plaši pieejami gan lielāki, gan mazāki modeļi. Parasti šis kritērijs ir ļoti nozīmīgs, īpaši, ja bieži ceļojat un pārvietojaties un gribat, lai klēpjdators ir pietiekami ērts. Lielāki modeļi būs piemēroti tiem, kas vairāk lieto klēpjdatoru galvenokārt tikai darbā vai mājās.
  • Kapacitāte – kapacitāte. Rādītāji, kas jāņem vērā – operatīvā un cietā diska (HDD) kapacitāte. Parasti, jo lielāka atmiņa, jo labāk, jo tādējādi nebūs raižu ar failu uzglabāšanu. Pat, ja iegādājaties portatīvo, piem., ar 500 GB un secināt, ka vietas nepietiek, vienmēr var pievienot portatīvajam ārējo cieto disku.
  • Procesors – lai dators darbotos pēc iespējas ātrāk, darbojoties pat ar lielām vai augstas grafikas datorprogrammām, vajadzīgs jaudīgs procesors. Lielākaji daļai datorlietotāju vai tiem, kuri datorā mēdz veikt vien pamata uzdevumus vai sērfo sociālajos tīklos, jāpietiek ar Cerelon vai Pentium procesoriem, bet sarežģītāku uzdevumu izpildei noderīgāk būs lūkot pēc Intel Core i3, i5 vai i7 procesoriem.

Uzskaitītie ir tikai daži no apsvērumiem, kas ir jāņem vērā pērkot portatīvo. Tā kā pirkums nav tas lētākais, turklāt paredzēts ilgai lietošanai, pirms portatīvā iegādes svarīgi apsvēr visas nozīmīgās nianses.

Apskaties vienus no top datoriem Asus ultrabook!

Comments are closed.