Savs laiks kontaktlēcām, savs –brillēm

Ja tevi nomoka redzes traucējumi, ir muļķīgi censties ar tiem sadzīvot. Laba redze paver gluži citādu pasaules ainu un ļauj tev pilnvērtīgāk paveikt ikdienas darbus un izbaudīt atpūtu. Tu pats vari izvēlēties sev piemērotāko redzes korekcijas veidu – brilles piešķirs tavam tēlam odziņu, bet kontaktlēcas būs apkārtējiem nemanāms palīglīdzeklis, kas ļaus tev justies ievērojami komfortablāk. Tomēr arī tad, ja priekšroku dod lēcām, atceries, ka no brillēm nevajadzētu atvadīties pavisam.

Ikviens lēcu īpašnieks zina, ka standarta kontaktlēcas nedrīkst paturēt acīs ilgāk par 12 stundām, pretējā gadījumā acīs ātri vien rodas sausuma sajūta, tās sāk nepatīkami grauzt un asarot. Šis process notiek tāpēc, ka lēcu materiāls nav pietiekami caurlaidīgs, un acīm sāk trūkst skābekļa, Lai cik augstvērtīgas nebūtu tevis izvēlētās lēcas, acīm noteiktu diennakts laiku no tām nepieciešams atpūsties. Turklāt speciālisti iesaka reizi pa reizei neizmantot lēcas pat veselu diennakti, tādējādi tu būsi drošs, ka acis saņem tām pienācīgo skābekļa devu. Šādos gadījumos lieti noderēs brilles – tās ir pilnīgi drošas, jo nesaskaras ar aci, līdz ar to tās virsmai brīvi piekļūst gaiss. Arī reizēs, kad dienas laikā pēkšņi jūti, ka acis grauž, tajās iekļuvis kāds sīks gruzītis vai cits svešķermenis, izņem lēcas un aizvieto tās ar brillēm, līdz jutīsi, ka  kairinājums ir pārgājis.

Tomēr bez šīm ierastajām situācijām ir vēl virkne specifiskāku gadījumu, kad piemērotāka būs briļļu lietošana.

Kad labāk izvēlēties brilles?

Izrakstot lēcas, acu ārsts sniedz pacientam detalizētas norādes par to, kad tās drīkst lietot, bet, kad labāk ne.  Ja vien ārsta padoms tiek uzklausīts, vairums cilvēku lēcu lietošanas laikā nesaskaras ar problēmām. Ar lēcām nedrīkst peldēt ne atklātās ūdenstilpnēs, ne baseinos, kā arī atrasties vietās, kur ir izteikti putekļains gaiss vai dažādi ķīmiskie nosēdumi. Tāpat lēcas noteikti nebūs risinājums tiem, kas nodarbojas ar dažādiem cīņas sporta veidiem – ievietojot tās acīs, palielinās risks gūt nopietnas traumas.

Tāpat lēcas nav ieteicamas gadījumos, kad pacients sirgst ar dažādām saslimšanām, lielākoties tādām, kas ietekmē organisma hormonālo līmeni. Šādās situācijās nereti iespējams novērot dažādas asaru sastāva izmaiņas un redzes traucējumus, kas var ietekmēt lēcu valkāšanu. Līdzīgas pazīmes iespējams novērot arī grūtniecēm. Konsultējies ar ārstu arī tad, ja esi uzsācis lietot jaunus medikamentus – atsevišķas zāļu grupas var iedarboties uz redzi.

Noteikti ņem līdzi brilles, ja dodies ceļojumā! Par spīti tam, ka lēcas ceļošanai ir ērtāks risinājums, tu vari nokļūt situācijā, kur nespēsi pilnvērtīgi parūpēties par to kopšanu un dezinficēt rokas pirms tām pieskaries. Ja negaidīti nāksies kaut kur uzkavēties arī pa nakti un tev nebūs līdz lēcu kopšanas līdzekļa, labāk izņem lēcas no acīm un iegādājies jaunu pāri – pretējā gadījumā tu riskē ar acu infekcijām.

Izvēlies brilles arī tad, ja kontaktlēcām vai lēcu kopšanas līdzeklim beidzies derīguma termiņš. Stingri ievēro sev izrakstīto lēcu lietošanas ilgumu un neizmanto lēcu kopšanas līdzekli ilgāk par trīs mēnešiem. Ja esi piemirsis iegādāties jaunu lēcu pāri, izmanto brilles, līdz būsi saņēmis jaunas lēcas.

Visbeidzot rūpīgi izvērtē savus ikdienas ieradumus un konsultējies ar savu acu ārstu par to, kādas lēcas būtu tavs optimālais izvēles variants. Kad esi saņēmis recepti, ielūkojies interneta veikalā Lensor. Dr.Lensor līdzekļi un lēcas būs piemēroti visiem dzīves gadījumiem un dažādiem lietošanas režīmiem.

Comments are closed.