Televizoru mode arvien vairāk pārsteidz pircējus

4k televizorsTelevizora skatīšanās jau sen daudziem no mums ir kļuvusi par ikdienas ieradumu. Dažās mājās televizors mēdz būt ieslēgts no rīta līdz vakaram,reizēm pat nav svarīgs televīzijas saturs, būtisks ir pats rādīšanas process.

Dažiem no lietotājiem nav svarīga televizora kvalitāte un jaunums,daļa no lietotājiem seko tirgus jaunumiem, pirkdami jaunu televizoru interesējas ne tikai par ekrāna spilgtuma, skaņas īpašībām, bet arī par citām funkcijām. Vēl viena lietotāju daļa ir daudz izvēlīgāka, cenšoties ar tehnoloģijām iet solī solī. Tieši viņus televizoru ražotājiem kļūst arvien grūtāk pārsteigt.

Televizorutirgū katru gadu cenšas ieviest ar vien vairāk jaunumu, cenšas pārsteigt un savaldzināt ne tikai savus klientus, bet arī savus konkurentus. Pastāvīgi radāmās jaunas tehnoloģijas, kas sniedz daudz iespēju pilnveidot attēla un skaņas kvalitāti, ieviest pēc iespējas vairāk jaunas funkcijas, pat nomainīt televizora dizainu. Televizoriem ir jābūt pievilcīgiem ne tikai ar to iespējām, bet arī izskatu.

Televizoru mode

Lielie televizoru ražotāji katru gadu piedāvā savus arvien pilnveidotākus izstrādājumus. Tad kas jauns un modīgs šobrīd dominē televizoru tirgū?

Vēl pavisam nesen lielākajā daļā māju tika izmantots televizors, kuram bija iespēja rādīt 3D attēlus, izliekts ekrāns bija svarīgs ne tikai savas funkcionalitātes dēļ, bet arī dizaina nozīmē. Taču ar vien vairāk ražotāju jau runā par to, katās jau ir „senas”padzīvojušas tehnoloģijas, tirgū parādās kārtējam lietotājam vēl grūti nopērkami,taču pēc savām īpašībām patiesi uzkrītoši televizori.

No sākuma televizoruekrānam netika piešķirta tik liela nozīme, bet pēdējos gados tas tika īpaši akcentēts. Katram jaunam televizoram vajadzēja būt ar Full HDizšķirtspējas ekrānu. Jo lielākas izšķirtspējas ekrāns, jo lielāka arī televizora cena.

Tādēļ Samsungun LG televizoruražotāji vairāk orientējas ne uz 3D, bet uz jaunās paaudzes 4K un OLED izšķirtspējas televizoru popularitāti.

Jaunākā mode – 4K izšķirtspējas televizori

Kas ir tā 4K televizorupaaudze?Vienkārši runājot,4K paaudzes televizoram ir pat četras reizes lielāka izšķirtspējapar Full HD.Tā kā arvien vairāk lietotāju pērk pietiekami lielas diagonāles televizorus un tos novieto vai karina pie sienas lielās telpās, tāda attēla kvalitāte bez šaubām, viņiem šķiet ļoti pievilcīga.Īpaši ja pircējam ir iespēja ievēlēties visu mājas kino sistēmu, tāda attēla kvalitāte īpaši priecē.

OLED – organiska gaisma

OLED televizori ar organiskās gaismas diožu tehnoloģiju ļauj ražot īpaši plānus televizoru ekrānus, saglabājot lielāku krāsu kontrastu un dziļumu. Turklāt, OLED televizori izceļas ar mazāku elektroenerģijas patēriņu. Galvenais OLED televizoru ražotājs šobrīd – Philips kompānija.

Panasonic un LG nesen tirgū piedāvāja īpaši iespaidīgas izšķirtspējastelevizorus, kuros savienoja 4K un OLED tehnoloģijas. Šīs tehnoloģijas, izmantojot tās kopā, ļauj radīt īpaši spilgtu, dzīvu attēlu skatoties televizora ekrānā no jebkura leņķa.Šīs kompānijas tirgū piedāvāja vēl vienu jaunumu – HDR tehnoloģiju, kas integrēta 4K OLED paaudzes televizorosvēl vairāk paspilgtina ekrānā redzamā attēla kontrastu un krāsas.

Kāds lielums šobrīd ir populārākais?

Īpašie lielas izšķirtspējas televizorineapšaubāmi diktē arī televizora ekrāna lielumu. Kādreiz iegādāties pēc iespējas lielāka ekrāna diagonāles televizorubija savdabīga modes lieta. Šobrīd izmantojamās ekrāna izšķirtspējas tehnoloģijas nebūtu to vērtas, ja tās būtu izmantojamas televizoros ar mazu ekrānu. Jo tieši attēla spilgtumu unrealitāti, kas pakļauj un it kā ievelk skatītājurādāmajā sižetā,ražotāji arī vēlas akcentēt. Televizors jau sen kalpo ne tikai kā informācijas nodošanas līdzeklis, bet arī kā brīvā laika pavadīšanas un jaunu iespaidu pieredzēšanas iespēju nodrošinātājs. Lielāks ekrāns, labāka izšķirtspēja un efekti, viss tas lietotājam arī nodrošina labi pie televizora pavadītu laiku.

Televizoruekrānu izšķirtspējajau šobrīd ir iespaidīga, bet visticamākais, ka ražotāji uz lauriem ilgi negulēs un nākotnē tiešām atradīsveidu un iespējas,kā pārsteigt pircējus. Jau sākti pārdot arī 8K izšķirtspējas televizori, tiek ražoti vēl plānāki, saliecamie ekrāni.

Interesanti, ar kādām jaunāmtelevizoru funkcijām to ražotāji pārsteidz pircējus?Viedtelevizora jēdziens, citādi saukts Smart TV, jau tiešām kādu laiku ar neko nepārsteidz. Tātad, ražotājiem atkal un atkal ir jāgroza galvas, kādā virzienā varētu attīstīties. Bet kur attīstīties, viņi patiesi atrod.

Smart TV, tautā runājot,nozīmē interneta integrēšanu televizorā. Parasti Smart TVir ievietotas programmiņas, kuras strādā, kad televizorspievienots internetam, un ļauj lietotājam izmantot dažādus pakalpojumus. Kā arī sniedz iespēju sērfot internetā. Ja mājās ir ierīkots bezvadu internets un televizorā ierīkota atbilstoša DLNA funkcija, viedtelevizorā var pārvietot fotogrāfijas,video ierakstus tieši no datora, planšetes vai viedtelefona.

Tātad Samsungpiedāvā viedtelevizorus, kurus var izmantot ka viedo māju vadības pulti. Ar šo televizoru var pārvaldīt daudz viedās ierīces.

Televizori bērna odi?

LG kompānija šobrīd tirgu cenšas pārsteigt, izdomājot neticamu televizora funkciju. LG radīja televizoru, kurā ir integrēta speciāla ultraskaņas ierīce, kas izplata atbilstošus skaņu viļņus, kas atbaida moskītus. Tieši tā, tieši moskītus. Jo kompānija ņem vērā to, ka valstī ir diezgan akūta medicīnas un higiēnas problēma,kuru rada moskītu populācija. No šo asinssūcēju radītajām slimībām katru gadu mirst simtiem tūkstošu cilvēku,tādēļ tāds risinājums var nedaudz pasargāt vienkāršus cilvēkus no kaitēkļiem. Tiesa, šie televizori ir paredzēti tikai Indijai. Pagaidām …

Interesanti, ko vēl netālā nākotnē spēs mūsu televizori? Taču patiešām ir skaidrs, ka ražotāji pastāvīgi domā un investē arvien jaunākās tehnoloģijās, kas ļauj televizoros ne tikai integrēt pēc iespējas vairāk funkciju, bet arī mainīt dizaina iespējas.

Comments are closed.