Vai darbs Lielbritānijā Tev palīdzēs nokārtot kredītsaistības?

ātrie kredītiIespējams, šis ir jautājums ko sev ir uzdevuši vai vēl tikai uzdos liela daļa Latvijas iedzīvotāju, taču, lai to uz to spētu atbildēt no sākuma būtu jāsaprot kādēļ šādas domas ir radušās.

Atgriežoties nesenā pagātnē, 2007. gadā, kad pieprasījums pēc kredītsaistībām bija tuvu zenītam, daudzām finanšu institūcijām bija grūtības sniegt attiecīgu piedāvājumu. Tieši tāpēc kredītiestāžu prasības tika samazinātas, lai kredīti kļūtu vēl pieejamāki. Laikam ejot, 2008. gadā, liela daļa šo kredītu maksājumu sāka kavēties, kas savukārt sagādāja lielas grūtības bankām un drūmus laikus valsts ekonomikai. Šis gads arī aizsāka ievērojamu iedzīvotāju emigrācijas vilni, kas vēl daļēji turpinās arī šodien. Nosaukt vienu emigrācijas iemeslu, kas atbilstu visiem gadījumiem, gan nebūtu precīzi, taču vairumā gadījumu tas bija finansiālu ienākumu trūkums vai arī kredītsaistību radušās problēmas. Šis laiks katram bija kā personīga mācība uzņemot kredītsaistības izvērtēt savas spējas tās atmaksāt, kā arī sagaidīt īsto brīdi katram pirkumam atbilstoši savai finansiālajai situācijai. Tieši nespēja sagaidīt pareizo laiku, lai iegādātos sev nepieciešamo privātīpašumu un iedzīvi tik daudziem cilvēkiem lika izņemt kredītus, jeb nākotnes ienākumus, kurus tie spētu atmaksāt tikai tuvāko 30 gadu laikā, taču nevienam nekad nevar būt akmenī kalta pārliecība, par situāciju, kas sagaida mūs pēc tik ilga perioda.

Mūsdienās kredīti un to nosacījumi ir kļuvuši plašāki un arī labvēlīgāki cilvēku finansiālajai situācijai un vēlmēm. Ātrie kredīti ļauj īsā mirklī tikt pie kaut kā ilgi kārota, kas varbūt nav jauns nekustamais īpašums pie Baltezera, bet gan neliels remonts vai labiekārtošanas darbi tagadējā dzīvoklī. Šie ātrie kredīti ne tikai palīdz uzlabot Jūsu patreizējo labklājību, bet arī atvieglo nākotnes finanšu plānošanu sakarā ar kredītsaistību īso termiņu. Turklāt, šie ātrie aizdevumi spēs arī atbalstīt mirkļos, kad rodas negaidīti tēriņi, taču arī šeit, kā jau ar katru aizdevuma veidu, ir jābūt pārliecinātam par savām spējām tās atmaksāt neskatoties uz kredītsaistību ilguma termiņu.

Atgriežoties pie Latvijas iedzīvotāju emigrācijas uz Rietumu vai Skandināvu valstīm, var droši teikt, ka cilvēku dzīves līmenis tajās ir augstāks balstoties uz relatīvi augstiem ienākumiem un iespējām iegūt apmaksātu darbu. Salīdzinot minimālo valsts noteikto algas likmi ar ikmēneša īres maksu par dzīvokli Lielbritānijas otrajā lielākajā pilsētā, Birmingemā, var secināt, ka ar viena mēneša algu, viens cilvēks spētu nosegt trīs mēnešu īres summu par vienistabas dzīvokli 10 minūšu attālumā no centra. Minimāla stundas likme Lielbritānijā ir par piecām reizēm augstāka nekā Latvijā, taču, kas attiecas uz kredītu nosacījumiem, abās valstīs tie ir praktiski vienādi. Līdz ar to ir viegli secināt, ka kredītu nomaksāt ar Lielbritānijas minimālo algu ir daudz vieglāk nekā ar Latvijas minimālo samaksu. Iespējams, tieši tāpēc vairums latviešu ir devušies darba gaitās uz Angliju, lai spētu nokārtot savas kredītsaistības, kad atrodoties Latvijā tas nav bijis iespējams.

Kredītsaistību koncepts laika gaitā ir ievērojami mainījies, kredīti ir kļuvuši pieejamāki un vairāk personalizējami katra individuālajai situācijai. Ātrie kredīti ir kļuvuši par mazāk riskantu alternatīvu banku kredītam ne tikai no aizdevēja, bet arī no aizņēmēja puses, lai izpildītu savas ieceres sarindojot tās pēc nepieciešamības un finansiālās rocības. Tomēr tas neatbrīvo nevienu no noteiktā solījuma aizdevējam aizņemto summu atmaksāt. 

Comments are closed.