Vai uz auto apdrošināšanu vajadzētu taupīt?

kaskoTaupība laikmetā, kad naudu iztērēt iespējams teju uz katra stūra, uzskatāma par nudien labu īpašību. Un izdot savus finansiālos līdzekļus mēs varam ļoti daudzos veidos – dodoties “šopingā”, iepērkoties internetveikalos, ļaujoties atlaižu kārdinājumam, kā arī, cenšoties padarīt savu un apkārtējo ikdienu skaistāku un vienkāršāku. Taču diemžēl ne vienmēr lietas, kurām tērējam naudu, ir patiešām svarīgas un nepieciešamas. Dažreiz iztērējam diezgan lielas naudas summas emociju iespaidā, jo tajā brīdī šķita, ka konkrētā prece vai pakalpojums būt patiesi noderīgs. Taču beigās izrādās, ka nauda iztērēta veltīgi. Tomēr ir lietas, uz kurām nevajadzētu taupīt.

Domājot par to, kam vajadzētu laicīgi atlicināt naudu, prātā nāk tādas vērtības, kuras saistītas ar cilvēka drošību. Dzīvē mēdz notikt dažādas lietas, un daudzas no tām mēs, lai kā arī vēlētos, nevaram paredzēt. No vienas puses, labi vien ir, ka nezinām, kas notiks rīt, parīt, vai pēc mēneša, jo, ja zinātu kaut ko sliktu, droši vien par to visu laiku domātu un uztrauktos. Un uztraukums parasti rodas no tā, ka baidāmies no dažādām negatīvām sekām, kādas var radīt notikumi mūsu dzīvē. Par laimi, mūsdienās ir radīti dažādi veidi, kā parūpēties par savu drošību jau laicīgi. Viena no tādām lietām ir apdrošināšana. Šoreiz runāsim tieši par auto apdrošināšanu. Konkrētāk – par KASKO polisi.

KASKO polisei pēc likuma nav jābūt katra autovadītāja īpašumā – tās nepieciešamību katrs var izvērtēt pats. Turpretī, kā zināms, OCTA polise gan vajadzīga katram sauszemes transportlīdzekļa vadītājam, kas piedalās satiksmē. Jā, nenoliegšu, ka KASKO apdrošināšana, salīdzinot ar OCTA, izmaksā vairāk, taču šeit uzreiz jāmin plašais risku klāsts, kas ietverts KASKO. Jo garāks saraksts ar riskiem apdrošināts, jo drošāk varam justies, vai ne? Vēl viena lieta, kas jāņem vērā – tiem, kuri iegādājas jaunu auto, mūsdienās visbiežāk KASKO polise esamības nepieciešamību nosaka līzinga izsniedzējs. Un parasti šādos gadījumos KASKO ir obligāta.

Kāda ir atšķirība starp OCTA un KASKO? Pirmkārt, OCTA atlīdzina tikai tos zaudējumus, kuri jūsu vainas dēļ ir radīti trešās personas veselībai vai mantai.

Turpretī KASKO sedz arī tās izmaksas, kas radītas jūsu automašīnai, neatkarīgi no tā, kas ir vainīgais.

Izvēlies pārbaudītus apdrošinātājus:

http://www.compensa.lv/privatpersonam/kasko/

Polise ietver dažādus riskus:

  • Auto virsbūves bojājumus, kuri radušies neparedzētas rīcības rezultātā;
  • Dažāda veida stiklojuma bojājumus;
  • Riteņu disku bojājumus;
  • Mašīnas salona apdares bojājumus;
  • Noteikta veida mantu izzagšanu no auto salona;
  • Sānu spoguļo nozagšanu vai sabojāšanu;
  • Auto numura zādzību;
  • Bojājumus, kurus radījis īssavienojums;
  • Hidrotrieciena rezultātā radītos bojājumus;
  • Meža dzīvnieku un mājdzīvnieku radītos bojājumus.

KASKO polises cenu ietekmē dažādi kritēriji. Pirmkārt, tie ir riski, kurus nolemjat ietvert polisē, jo ne visi no tiem ietilpst pamata apdrošināšanā. Tāpat cenu var ietekmēt paša transportlīdzekļa vecums, marka, modelis, kā arī vadītāja stāžs, vecums un, protams, izvēlētais pašrisks. To, kā šie faktori ietekmē jūsu polises cenu, parāda KASKO kalkulators, kas pieejams lielākajā daļā apdrošināšanas kompāniju mājas lapu.

Dzīvē ir daudz veidu, kā ietaupīt. Drošība pilnīgi noteikti nav tā lieta, kurai vajadzētu atvēlēt mazāk līdzekļu, lai, piemēram, iegādātos jaunu mēteli. Padomājiet, ja notiks negadījums vai auto tiks sabojāts – kas jums kompensēs izmaksas – mētelis vai apdrošinātājs?

Comments are closed.