Veļas žāvētāji. Kādu izvēlēties?

veļas žāvētājsVēl nesen iegādājamai sadzīves tehnikai bija jāatbilst gandrīz tikai vienīgajam kritērijam – jāveic sava funkcija. Tas nozīmē – veļas mazgājamai mašīna bija jāmazgā, plītij – jāvāra un jācep, ledusskapim – jāsaldē. Laika gaitā sadzīves tehniskas ražotāji sāka lutināt patērētājus un piedāvāt tiem ne tikai ierīces ar dažādām funkcijām, piemēram, veļas žāvētājus, bet ar padarīt tās par funkcionāliem un klusi strādājošiem interjera elementiem.

Veļas žāvētāji jau diezgan sen kļuvuši par nevis luksus preci, bet drīzāk par ikdienā nepieciešamo. Jo drēbes žāvēt ārā vai istabā ne vienmēr ir ērti, arī aukstajā sezonā žāvēšanas process notiek ļoti ilgi. Veļas žāvētājam, līdzīgi kā jebkurai citai ierīcei, ir jākalpo ilgi, tāpēc tā ir jāizvēlas atbildīgi. Tad kam pievērst uzmanību, izvēloties savu pirmo veļas žāvētāju vai lemjot par jaunas iegādi?

Izvēloties veļas žāvētāju, padomājiet par dažiem svarīgiem jautājumiem. Pirmkārt, protams, cik naudas plānojat atvēlēt jaunajam pirkumam? Par cik var palielināties elektroenerģijas patēriņš? Cik vietas var aizņemt jaunā ierīce? Cik svarīgs ir veļas žāvētāja izskats un kādas funkcijas tam būtu jāpilda? Taču pirms atbildat uz šiem jautājumiem, būtu jāizvēlas veļas žāvētāja tips – gāzes vai elektriskā.

Runājot par enerģijas patēriņu, gan gāzes, gan elektriskais veļas žāvētājs patērēs vairāk enerģijas nekā jebkurš mājās esošais ledusskapis. Visi veļas žāvētāji trumuļa pagriešanai izmantot elektroenerģiju. Elektriskie veļas žāvētāji drēbes žāvē ar elektroventilatora palīdzību, bet gāzes – izmantojot gāzi. Gāzes veļas žāvētāji maksā vairāk, taču patērē mazāk enerģijas, salīdzinot ar elektriskajiem. Jebkurā gadījumā pirms izvēles izdarīšanas būtu jāņem vērā esošie komunālo pakalpojumu maksājumu tarifi. Svarīgi arī ņemt vērā to, ka elektriskā veļas žāvētāja darbībai pietiek ar vienkāršu strāvas kontaktligzdu, savukārt, gāzes veļas žāvētājam nepieciešama ne tikai strāvas kontaktligzda, bet arī gāzes pieslēgums. Tāpēc elektrisko veļas žāvētāju ir vienkārši pārvietot no vienas vietas uz citu, un tas ir ļoti aktuāli tiem, kuri plāno pārvākties uz jaunu mitekli dažu turpmāko gadu laikā.

Lemjot par veļas mašīnas iegādi ar integrēto veļas žāvētāju, nebūs pārāk daudz jādomā par izvēli. Taču tiem, kuri nolēma mājās uzstādīt gan atsevišķu veļas mazgājamo mašīnu, gan atsevišķu veļas žāvētāju, būtu jāpadomā par to izmēru. Ja tiks iegādāts pārāk mazs veļas žāvētājs, tad viss veļas mazgājamās mašīnas saturs tajā netilps. Bet ja veļas žāvētājs būs pārāk liels – pieaugs elektroenerģijas patēriņš, turklāt, tā kā veļas žāvētājs nebūs pilnībā piepildīts – nauda tiks palaista vējā. Protams, optimālākais ir izvēlēties tāda paša izmēra veļas žāvētāju, kā veļas mazgājamā mašīna. Tiem, kuri zina, ka parasti nav daudz veļas, labāk iegādāties mazāka tilpuma veļas žāvētāju. Tomēr būtu jāatceras tas, ka veļas žāvētājs nav vienreizlietojama lieta – tam jākalpo ilgi. Nākotnē plānojot pirkt lielāka tilpuma veļas mazgājamo mašīnu, arī tas būtu jāņem vērā.

Izvēloties vietu, kurā tiks novietots jaunais veļas žāvētājs, jāatceras, ka tas jāuzstāda labi vēdināmā vietā, jo pretējā gadījumā var rasties ugunsgrēka risks. Runājot par veļas žāvētāja funkcionalitāti, būtu jāizvēlas tāds, kuram ir pietiekami daudz žāvēšanas ciklu iestatījumu. Noderīga funkcija ir arī atliktā starta iestatīšanas iespēja. Tā ļaus veļas žāvētājam ieslēgties iestatītajā laikā, piemēram, agri no rīta vai vēlu vakarā, tādā veidā palīdzot ietaupīt izdevumus par elektroenerģiju.

Jaunākās tehnoloģijas un inovācijas nepaiet garām arī veļas žāvētājiem. Pēc dažiem gadiem visticamāk visi veļas žāvētāji tiks kontrolēti attālināti un tajos būs iebūvēts bezvadu sakaru uztvērējs. Izmantojot šīs papildu funkcijas, veļas žāvētāju apstādināt vai iedarbināt varēsiet no jebkāda attāluma. Izskatās neticami, taisnība? Taču nākotnē sadzīves tehnikas ražotāji cenšas visu māju pārvērst par viedu, tādā veidā ļaujot vairāk laika veltīt sev.

Comments are closed.