Velosipēda vadītāja apliecības iegūšana

bērnu velosipēdiAbi ar vīru esam velobraukšanas entuziasti – tikko kā parādās pirmā pavasara saulīte, esam gatavi doties tuvākos un tālākos ceļojumos ar saviem divriteņiem. Šī iemesla dēļ ir pavisam likumsakarīgi, ka arī mūsu dēls iemācījās braukt ar divriteni jau tad, kad vēl bija pavisam maziņš. Tagad jau vairākus gadus arī viņš mūs pavada braucienos ar riteņiem, un tie pārvērtušies par jauku ģimenes pasākumu, kas veicina sirsnīgas sarunas un kopības izjūtu.

Šajā pavasarī dēlam palika 10 gadi, un tas ir vecums, no kura oficiāli iespējams saņemt velosipēda vadītāja apliecību. Nolēmām, ka viņam jākļūst par pilntiesīgu satiksmes dalībnieku un šī apliecība jāiegūst.

Lai nokārtotu velo vadītāja tiesības, nepieciešams sekmīgi veikt ceļu satiksmes noteikumu un satiksmes drošības eksāmenu. Sagādājām dažādus materiālus, no kuriem iegūt vajadzīgās zināšanas – dēls vairākus vakarus pavadīja, rūpīgi studējot ceļu satiksmes noteikumus, kuru prasībām jāpakļaujas arī velosipēdistiem. Galu galā uz ielas sastopami visdažādākie transporta veidi un riteņbraucējam jāprot braukt, tos visus ņemot vērā, citādi neizbēgami gadīsies kāda nelaime. Arī paši iesaistījāmies apmācībā – skaidrojām viņam dažādas situācijas, kas var gadīties uz ceļa, un kopā braucām aplūkot vairākus krustojumus un vietas, kur dzīvē varējām parādīt, kā darbojas kāds no noteikumiem. Tāpat mums lieti noderēja īpaša CSDD sagatavota grāmatiņa bērniem par ceļu satiksmes noteikumiem – šeit viss bija parādīts vienkārši un bērnam saprotami. Mēģinājām izskaidrot arī to, ka pārvietošanās ar velosipēdu var būt arī riskanta, tāpēc, braucot vienam, vienmēr jāievēro visi drošības nosacījumi un uzmanīgi jāvēro īpaši bīstamās vietas – gājēju pārejas vai ceļš garām pagalmiem, no kuriem pēkšņi var parādīties auto. Savukārt, braucot garām cilvēkiem, vienmēr jāsamazina ātrums.

Kad dēls bija apguvis ceļu satiksmes noteikumus, mājās vairakkārt trenējāmies eksāmenam – internetā pieejams tests, kuru pildot, katrs var pārbaudīt, vai zināšanas ir pietiekamas, lai eksāmenu nokārtotu.

Pieteikties eksāmenam iespējam gan internetā, gan kādā no CSDD nodaļām visā Latvijā. Mēs to ātri un ērti paveicām internetā. Savukārt pats eksāmens jāveic klātienē, un tas ir datorizēts. Testa laikā nepieciešams desmit minūšu laikā atbildēt uz desmit jautājumiem. Tiesības varēs iegūt, ja pareizi būs atbildēts vismaz uz astoņiem.

Pirmo reizi kārtojot eksāmenu, tas ir bez maksas, taču jāatzīst, ka dēls tiesības ar pirmo reizi neieguva. Jau, braucot uz testa norises vietu, sapratām, ka mazais ir ne pa jokam uztraucies, kā rezultātā eksāmenu nolikt neizdevās. Taču pēc šīs neveiksmes dēls sasparojās un, veltījis vēl pāris vakarus rūpīgai atkārtošanai, paziņoja, ka nu eksāmenam ir gatavs. Otro reizi par eksāmena kārtošanu jāsamaksā tikai nedaudz vairāk par vienu eiro, un otrā reize bija tā veiksmīgā – atbildējis pareizi uz visiem desmit jautājumiem, dēls nu varēja saņemt velosipēda vadītāja apliecību.

Kā balvu par labi paveiktu darbu nolēmām viņam piešķirt jaunu bērnu velosipēdu. Vecais divritenis bija pavisam nolietots, tāpēc abi ar vīru izdomājām, ka šis svinīgais notikums varētu būt lielisks iegansts jauna riteņa iegādei. Tā kā abi esam gana aizņemti, velosipēdu iegādājāmies interneta veikalā bikko.lv. Šeit atrodami vairāki lēti bērnu velosipēdi, kas piemēroti dažādām vecuma grupām. Jau nākamajā dienā kurjers mums velosipēdu atveda uz mājām. Dēla prieks par iegūtajām tiesībām un jauno divriteni bija patiess gandarījums arī mums.

Comments are closed.