Velosipēds – bērnu vasaras lielais prieks

bērnu velosipēdiVasaras brīvlaiks jau tepat pie durvīm. Priekšā garas, siltas un aktivitātēm pārpilnasnedēļas. Tas parasti ir saspringts laiks ģimenēm, kurās aug pirmsskolas un skolas vecuma bērni. Ir laikus jāizplāno, kur un kā bērni pavadīs vasaras brīvlaiku. Jānodrošina viņi ar pēc iespējas daudzveidīgākām aktivitātēm ārpus mājas, lai novērstu to, ka lielākā dienas daļa tiek pavadīta pie televizora vai datora. Paveiksies tiem bērniem, kas dosies uz laukiem pie vecvecākiem un baudīs nesteidzīgo dabas ritmu.

Lielisks palīgs visa vecuma bērnu fizisko aktivitāšu nodrošināšanā ir velosipēds. Vecākiem pēc  garās ziemas noteikti jāpārbauda, vai bērns jau nav pāraudzis veco velosipēdu, jo visiem zināms, ka skolas vecumā bērni aug ļoti strauji. Ja vecāki saprot, ka ritenis tiešām kļuvis par mazu, vērts laikus painteresēties, kur nopērkami kvalitatīvi un salīdzinoši lēti bērnu velosipēdi. Būtu tikai loģiski, ja šajos gados, kad bērni strauji aug un velosipēds jāmaina bieži, ģimene netērētu par to neadekvāti lielas summas. Labi, ja ģimenē aug vairāki bērni, tad riteņi, kas palikuši par maziem, vēlāk noderēs citām atvasēm. Plašs un kvalitatīvs bērnu velosipēdu piedāvājums par saprātīgām cenām atrodams interneta veikalā Bikko. To iecienījuši daudzi klienti, ne tikai bērnu velosipēdu dēļ. Tur atrodami velosipēdi visām gaumēm un maciņiem.

Bērnu drošība uz ceļa

Gatavojot bērnu velobraukšanai vasarā noteikti mājās vajag pārrunāt ceļu satiksmes noteikumus, drošības jautājumus un atbildīgu rīcību uz velosipēda. Svarīgi atgādināt bērniem, ka vienmēr jāpārvietojas par speciālo velo joslu, ja tāda ir izveidota, brauktuves jāšķērso tikai tam paredzētās vietās, vienmēr jāpārliecinās, vai netuvojas automašīna. Velosipēds un pārgalvīga rīcība nekādi nav savienojami. Tas attiecas uz tiem bērniem, kuri drīkst braukt ar velo bez pieaugušo klātbūtnes. Mazākiem bērniem vienmēr jābūt pieaugušo uzraudzībā. Vecākiem vai citiem pieskatītājiem jāuzņemas atbildība par to, lai bērns nesavainotos, neciestu satiksmes negadījumā un neapdraudētu citus cilvēkus. Labs veids, kā trenēt braukšanas iemaņas reālā satiksmē, ir kopīgi ģimenes izbraucieni ar velosipēdiem. Bērni vienmēr tiecas atdarināt pieaugušos. Šī nu ir tā reize, kad laba piemēra rādīšana tiešām noderēs. Ja gadās kāda neparedzēta un bīstama situācija, to mājās vajadzētu pārrunāt un kopīgi nonākt pie secinājumiem, kā būtu bijis pareizi jārīkojas. Svarīgi iemācīt bērniem reaģēt dažādās situācijās un pārliecinoši pieņemt lēmumus, kā rīkoties.

Velosipēda tehniskais stāvoklis un aizsargaksesuāri

Ja bērns vasarā izmantos velsoipēdu, kuru jau lietojis pagājušajā sezonā, pirms velosezonas sākuma jāpārbauda tā tehniskais stāvoklis. Jāpārliecinās, ka riepas, bremzes, ātruma pārslēgs nav sabojājušies vai arī nav ar defektiem. Noteikti vajadzētu ieeļļot ķēdi, zobratus un noregulēt sēdekli un stūri atbilstoši bērna augumam, kas noteikti ir pastiepies garumā. Katram velobraucējam neatkarīgi no vecuma ir jālieto aizsargķivere, jo tā avārijas gadījumā pasargā no letāliem smadzeņu bojājumiem. Mūsdienās pieejamas visdažādāko dizainu un krāsu ķiveres, tāpēc ir iespēja tās izvēlēties kā gaumīgu aksesuāru. Bērniem tiek piedāvātas ķiveres jautrās krāsās un ar iemīļoto multfilmu varoņu apdrukām. Velosipēds noteikti jāaprīko ar atstarojošiem elementiem, lai pārējie satiksmes dalībnieki to laicīgi pamanītu. Noderīga lieta ir arī velo cimdi, kas pasargā rokas no svīšanas, slīdēšanas un traumām kritiena gadījumā. Viss iepriekšminētais būtu jāņem vērā, gatavojot savu bērnu aktīvai vasarai ar velosipēdu. Sagatavošanās darbi un drošības aksesuāru iegāde noteikti palīdzēs vecākiem justies daudz mierīgākiem par savu bērnu veselību un drošību uz velosipēda.

 

Comments are closed.